Kamery live
prognoza pogody

Piroman z Nowego Targu. Podpalił baner i namiot nad straganem

18 listopada 2020 17:33

23-letni nowotarżanin podpalił baner reklamowy, a następnie zadaszenie namiotu nad straganem. Dzięki błyskawicznej reakcji przejeżdżających nieopodal kierowców, nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia i podpalacz trafił w ręce funkcjonariuszy.

Piroman z Nowego Targu. Podpalił baner i namiot nad straganem

We wtorek przed godziną 22, policjanci otrzymali zgłoszenie o podpaleniu baneru reklamowego wiszącego na ogrodzeniu posesji  przy ulicy św. Doroty w Nowym Targu. Po chwili funkcjonariusze  otrzymali kolejną informację o podpaleniu, tym razem namiotu nad straganem na osiedlu Bereki. Po przyjeździe policjanci zastali na miejscu dwóch mężczyzn i ujętego przez nich  23-latka. Jak ustalono, jeden z mężczyzn przejeżdżając swoim samochodem przez os. Bereki zauważył osobę podpalającą namiot. 

Natomiast drugi widząc płomienie natychmiast zatrzymał swoje auto i gaśnicą ugasił ogień. Mężczyźni nie pozwolili uciec podpalaczowi, dzięki czemu trafił w ręce funkcjonariuszy. 23-latek to mieszkaniec  Nowego Targu. Podczas zatrzymania był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało 2.85 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w nowotarskiej komendzie, gdzie obecnie trzeźwieje. Dzięki reakcji osób postronnych nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia i być może kolejnych podpaleń.

W zależności od wartości zniszczonych rzeczy,  23-latek może odpowiadać za przestępstwo lub wykroczenie.

os 18.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również