Kamery live
prognoza pogody

Piłkarze Podhala rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu

1 lipca 2019 20:50

26 zawodników wzięło udział w pierwszym treningu piłkarzy Podhala Nowy Targ, który zainaugurował przygotowania do nowego sezonu w rozgrywkach 3 ligi.

Piłkarze Podhala rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu

W tej grupie nie było już Petera Drobnaka, Martina Barana oraz Artura Pląskowskiego, którzy odeszli z klubu. Pierwsi dwaj zasilili szeregi drugoligowego Znicza Pruszkow, a Pląskowski przeniósł się także do drugoligowej Stali Rzeszów. Także Marcin Przybylski i Eryk Borczyński szukają sobie nowych pracodawców.

Z nowych twarzy pokazała się m.in. trójka młodych zawodników: Jakub Kasperczyk i David Sydorczuk z Lubania Maniowy oraz Daniel Wajsak (wychowanek Huraganu Waksmund, aktualnie gracz Górnika Zabrze, który zeszły sezon spędził w I ligowym Chrobrym Głogów). W kolejnych dniach można spodziewać się kolejnych testowanych, a wedle zapowiedzi prezesa Andrzeja Podgórskiego zespół ma się wzmocnić 2-3 „klasowymi” zawodnikami.

– Zdajemy sobie sprawę z ubytków jakie pozostawiły po sobie odejścia przede wszystkim trójki naszych podstawowych zawodników i tym samym z konieczności nie tyle uzupełniania, co wzmocnienia kadry. Pracujemy nad tym. Nie chcemy też przesadzać z ilością, bo to nie ma sensu. Mamy grupę młodych zawodników, których też powoli zasługują na to by dostać szansę – podkreślił prezes klubu, Andrzej Podgórski.

Żadnych zmian nie będzie w sztabie szkoleniowym. Pierwszym trenerem w dalszym ciągu jest Dariusz Mrózek, jego asystentem Marcin Zubek, trenerem bramkarzy Mateusz Wójcik, a rolę kierownika pełnił będzie Arkadiusz Marczyk.

W trakcie okresu przygotowawczego zespół rozegra 8 meczów kontrolnych, licząc w tym zaplanowany na 14 lipca Finał Pucharu Podhala z Lubaniem Maniowy Pierwszym sparingpartnerem nowotarżan będzie już w tę sobotę młodzieżowy zespół słowackiego ekstraligowca z Rużemberoka. Z kolei 10 lipca Podhale sprawdzi formę pierwszoligowego Podbeskidzia Bielsko Biała. Ponadto nowotarżanie zagrają z BT Rekord Bielsko Biała (17 lipca), Garbarnią Kraków (20 lipca), izraelskim Hapoel Kataman oraz Wierchami Rabka (3 sierpnia). Podhalanie mają jeszcze wolny termin 27 lipca.

Sezon 2019/2020 rusza 10 sierpnia.

Maciej Zubek 01.07.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również