Kamery live
prognoza pogody

Piłka nożna MLJ. Wygrana na zakończenie pierwszej rundy

13 kwietnia 2022 23:08

Wyjazdową wygraną 2:1 nad MKS Star Starachowice piłkarze Podhala Nowy Targ zakończyli pierwszą rundę rozgrywek Ligi Makroregionalnej, w których pozostają niepokonani.

Piłka nożna MLJ. Wygrana na zakończenie pierwszej rundy

W pierwszej połowie nowotarżanie wyraźnie dominowali nad przeciwnikiem, ale mieli duże problemy ze skutecznością. Dopiero w 43 minucie, po dograniu z bocznego sektora boiska, gola dla Podhala zdobył Jakub Burnat. Za moment jednak prosty, indywidualny błąd kosztował nowotarżan stratę gola i na przerwę zespoły schodziły przy remisie 1:1.

Pierwsze minuty drugiej połowy to w dalszym ciągu inicjatywa Podhala, udokumentowana golem numer dwa w 60 minucie. Tym razem dogrywał Maks Wojas, a w rolę egzekutora wcielił się Wojciech Ustupski. Ten akcja jak się okazało, rozstrzygnęła losy tego spotkania.

– Zdecydowana większość meczu to nasza dominacja. Mieliśmy przynajmniej 4-5 sytuacji stu procentowych. Przez to, że ich nie wykończyliśmy gospodarze wierzyli, że mogą coś w tym meczu ugrać i walczyli bardzo mocno do końca. Ważne, że przywozimy do Nowego Targu kolejne 3 punkty! Cieszy mnie debiut naszych młodych piłkarzy. Szymon i Kuba weszli w trudnym momencie tego meczu i zdali egzamin. Na koniec, korzystając z okazji składamy najlepsze życzenia wszystkim kibicom i pracownikom naszego klubu z okazji nadchodzących Świąt! – podsumował spotkanie trener Grzegorz Hajnos.

MKS Star Starachowice – Podhale 1:2 (1:1)

Bramki dla Podhala: Burnat 43, Ustupski 60

Podhale: Dunaj – Hajdara, Bodziuch, Bocheńczak – Szczepański (85 Budz), Krzyżak, Wojas (64 Wójciak), Styrenczak (85 Rubiś) – Paniak (90 Zubrzycki), Ustupski, Burnat (80 Kowalczyk).

mat. prasowy

os 13.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również