Piknik Rodzinny w Sromowcach Niżnych z myślą o Polakach na kresach
Dochód z zebranych środków ma trafić do Polaków zamieszkałych na Białorusi i Litwie.

Piknik w Sromowcach Niżnych odbędzie się piątego sierpnia o godz. 14, przy Amfiteatrze “Trzy Korony’. W jego trakcie będą m.in. zbierane środki na rzecz Polaków na kresach, zmagających się z ubóstwem.
– Cały dochód przeznaczamy na organizację letniego wypoczynku, pomoc materialną i humanitarną dla dzieci i najuboższych Polskich (i nie tylko) rodzin z terenu Białorusi i Litwy. Z uwagi na kryzys humanitarny i polityczny na Białorusi, sprawa jest trudna i kosztowna. Nasza Fundacja Dunajec – Pomoc Polakom na Kresach nie korzysta z żadnych dofinansowań Działamy dzięki wsparciu ludzi dobrej woli. Świadczymy pomoc humanitarną, remontujemy szkoły i, cmentarze, miejsca pamięci, organizujemy wydarzenia sportowe, i kulturalne, wiercimy studnie – mówi Zbigniew Konopka, prezes Fundacji Dunajec Pomoc Polakom na Kresach.
Jak dodają członkowie fundacji, w pikniku rodzinnym wystąpi kilka zespołów i wykonawców, organizatorów wesprą także między innymi Koła Gospodyń, strażacy, grupy rekonstrukcji historycznych, zespoły folklorystyczne, soliści grupy taneczne i wolontariusz. Jednocześnie poszukiwani są kolejni wolontariusze do pomocy, gadżety na loterię fantową oraz sponsorzy, którzy wesprą finansowo piknik rodzinny oraz pracę fundacji.
– Potrzebne są środki na nagłośnienie, nagrody do loterii fantowej, transport, poczęstunek dla wykonawców i wolontariuszy itp. Każda pomoc i każdy pomysł się liczy, wierzę, że razem możemy zrobić wiele dobrego dla ludzi, którzy nie z własnej winy znaleźli się w tragicznej sytuacji – dodaje Konopka.
Więcej informacji na temat pracy fundacji można znaleźć na ich stronie internetowej.
Komentarze