Kamery live
prognoza pogody

Piknik Rodzinny w Sromowcach Niżnych z myślą o Polakach na kresach

25 lipca 2023 12:36

Dochód z zebranych środków ma trafić do Polaków zamieszkałych na Białorusi i Litwie.

Piknik Rodzinny w Sromowcach Niżnych z myślą o Polakach na kresach

Piknik w Sromowcach Niżnych odbędzie się piątego sierpnia o godz. 14, przy Amfiteatrze “Trzy Korony’. W jego trakcie będą m.in. zbierane środki na rzecz Polaków na kresach, zmagających się z ubóstwem.

 – Cały dochód przeznaczamy na organizację  letniego wypoczynku, pomoc materialną i humanitarną dla dzieci i najuboższych Polskich (i nie tylko) rodzin z terenu Białorusi i Litwy. Z uwagi na kryzys humanitarny i polityczny na Białorusi, sprawa jest trudna i kosztowna. Nasza Fundacja Dunajec – Pomoc Polakom na Kresach nie korzysta z żadnych dofinansowań Działamy dzięki wsparciu ludzi dobrej woli. Świadczymy pomoc humanitarną, remontujemy szkoły i, cmentarze, miejsca pamięci, organizujemy wydarzenia sportowe, i kulturalne, wiercimy studnie – mówi Zbigniew Konopka, prezes Fundacji Dunajec Pomoc Polakom na Kresach.

Jak dodają członkowie fundacji, w pikniku rodzinnym wystąpi kilka zespołów i wykonawców, organizatorów wesprą także między innymi Koła Gospodyń, strażacy, grupy rekonstrukcji historycznych, zespoły folklorystyczne, soliści grupy taneczne i wolontariusz. Jednocześnie poszukiwani są kolejni wolontariusze do pomocy, gadżety na loterię fantową oraz sponsorzy, którzy wesprą finansowo piknik rodzinny oraz pracę fundacji. 

 – Potrzebne są środki na nagłośnienie, nagrody do loterii fantowej, transport, poczęstunek dla wykonawców i wolontariuszy itp. Każda pomoc i każdy pomysł się liczy, wierzę, że razem możemy zrobić wiele dobrego dla ludzi, którzy nie z własnej winy znaleźli się w tragicznej sytuacji – dodaje Konopka.

Więcej informacji na temat pracy fundacji można znaleźć na ich stronie internetowej.

Piotr Starmach 25.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również