PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Piknik profilaktyczny 40 plus w Zakopanem

11 sierpnia 2021 16:21

Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia i Urząd Miasta Zakopane zapraszają w niedzielę 15 sierpnia w godzinach 12.00-18.00 na piknik profilaktyczny na Dolnej Równi Krupowej. “Myślisz o swoim zdrowiu? Nie wiesz od czego zacząć? Zacznij od programu „Profilaktyka 40 PLUS” – spędź z nami niedzielę 15 sierpnia na pikniku w Zakopanem i dowiedz się, jak skorzystać z programu” – zachęcają organizatorzy. 

Piknik profilaktyczny 40 plus w Zakopanem

W trakcie lipcowego pikniku w Kopalni Soli Wieliczka z badań i konsultacji medycznych skorzystało ponad 300 osób. Dla wielu z nich swobodna rozmowa ze specjalistą czy analiza składu masy ciała były zachętą do podjęcia decyzji, żeby swoje zdrowie zacząć traktować poważnie.

– Myślimy o sobie, że jesteśmy nieśmiertelni. A tak nie jest. W pewnym wieku nie ma ludzi zupełnie zdrowych, są tylko niezdiagnozowani – tak w trakcie pikniku w Wieliczce przestrzegała przed bagatelizowaniem regularnych badań prof. dr hab. med. Jadwiga Nessler, kierownik Oddziału Klinicznego Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II.

Badania i konsultacje

W niedzielę 15 sierpnia w Zakopanem eksperci z Małopolskiego OW NFZ odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące programu „Profilaktyka 40 PLUS” i pomogą wypełnić ankietę, na podstawie której (po 2 dniach) otrzymasz e-skierowanie na bezpłatne badania.

Dodatkowo wszystkich odwiedzających zapraszamy na:

konsultacje z onkologiem

konsultacje z pulmonologiem

konsultacje dietetyczne

obliczanie wskaźnika BMI

pomiary składu masy ciała

pomiar poziomu cukru i ciśnienia

W trakcie pikniku będzie można nauczyć się samodzielnie badać piersi, co – oprócz regularnej mammografii lub USG – jest jednym z elementów profilaktyki raka piersi.

Przy stanowiskach MOW NFZ oprócz informacji nt. programu „Profilaktyka 40 PLUS”, otrzymasz kartę EKUZ, potwierdzisz profil zaufany i aktywujesz Internetowe Konto Pacjenta.

Oddając krew, ratujesz innych

Piknik to nie tylko okazja do konsultacji i badań, ale również do wsparcia innych przez oddanie krwi. W miesiące wakacyjne co roku występują jej duże braki. Główną przyczyną jest większa liczba wypadków, przy jednoczesnym zmniejszeniu się liczby dawców. Dlatego stacje krwiodawstwa co roku apelują o oddawanie krwi również w miesiącach letnich.

Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.

Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL:

    • dowód osobisty, legitymację studencką,
    • paszport, prawo jazdy,
    • dawca wielokrotny – również legitymację Honorowego Dawcy Krwi.

Kandydat na dawcę nie może spożywać alkoholu minimum przez 24 godziny przed oddaniem krwi.

Zaszczep się jednodawkową szczepionką przeciw COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji

W trakcie pikniku będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson. Na szczepienie nie trzeba się rejestrować – wystarczy przyjść i okazać dowód osobisty. Szczepić będą przeszkoleni medycy ze Szpitala Powiatowego im. dra T. Chałubińskiego w Zakopanem, a przed dokonaniem iniekcji pacjent przejdzie standardową kwalifikację. Ze szczepienia mogą skorzystać osoby dorosłe.

Redakcja 11.08.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również