Kamery live
prognoza pogody

Piknik Leśny w Szaflarach. Były edukacyjne gry, zabawy oraz ekologiczna żywność

15 sierpnia 2023 10:12

Lasy to niebywałe bogactwo przyrodnicze – przekonywali pracownicy Nadleśnictwa Nowy Targ w trakcie Pikniku Leśnego w Szaflarach. Były także atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Piknik Leśny w Szaflarach. Były edukacyjne gry, zabawy oraz ekologiczna żywność

Edukacyjne gry i zabawy, ekologiczna żywność i doskonała muzyka to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na mieszkańców i turystów. Stulecie Lasów Państwowych to doskonała okazja do poszerzania wiedzy na temat polskiej przyrody.

 – Las pełni wiele funkcji przyrodniczych, gospodarczych i społecznych. Rolą leśników jest pogodzenie trwałości lasu z oczekiwaniami społeczeństwa oraz potrzebami przemysłu drzewnego i rozwojem gospodarczym kraju – podkreślał obecny na miejscu wiceminister klimatu i środowiska, Edward Siarka.

Lasy Państwowe na co dzień współpracują z lokalnymi społecznościami. Dlatego na Pikniku nie mogło zabraknąć kół gospodyń wiejskich oraz ochotniczych straży pożarnych, którzy włączyli się w organizację wydarzenia. Na scenie wystąpił również rodzinny zespół z małopolski – Geyzery.

/źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska/

redakcja 15.08.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również