PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Piknik edukacyjny pod Ratuszem – z pszczołą w tle

2 lipca 2018 01:06

Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu zorganizowało w pierwszą lipcową niedzielę piknik edukacyjny, inaugurujący cykl letnich warsztatów muzealnych, oscylujących wokół nieco lżejszych, niż zazwyczaj tematów związanych z przyrodą i wakacjami: morzem, pszczelarstwem i łąką. 

Piknik edukacyjny pod Ratuszem - z pszczołą w tle

Przez całe dwa miesiące wakacji, w każdy wtorek, środę i czwartek w godzinach 10-11 będzie można uczestniczyć w godzinnych, tematycznych warsztatach zorganizowanych w ramach cyklu “Lato to najlepsza pora…”. Idea jest taka, by w miarę możliwości – uzależnionej od łaskawości aury – warsztaty odbywały się na świeżym powietrzu, pod  budynkiem ratusza. Instruktorką warsztatów jest Barbara Wiśniowska, która w każdy wtorek przybliżać będzie dzieciom życie pszczół, w środę – będzie przenosić się wraz z uczestnikami w nadmorski klimat, a w czwartek – na łąkę, gdzie dzieci będą miały okazję wykonać własnoręcznie latawce z ulubionym wierszem o lecie. 

Podczas popołudniowej, niedzielnej inauguracji cyklu letnich warsztatów, mniejsi i więksi uczestnicy mogli m.in. wspólnie poczytać o lecie, zrelaksować się w zielonej strefie z leżakami, muzealną biblioteczką i kolorowankami, czy zasiąść do edukacyjnych planszówek związanych z regionem. Kluczowe były jednak warsztaty: “A może nad morze…”, “Sztuka na łące…” oraz “O czym brzęczy ul…”, które w tym dniu dostępne były dla uczestników bezpłatnie. Nie lada okazją było spotkanie z mistrzem pszczelarskim Mieczysławem Nowakiem, który zajmująco opowiadał o swojej pracy, demonstrował narzędzia pracy pszczelarza, a też częstował miodem. Ogromną wartością i atrakcją warsztatu była obecność prawdziwych pszczół.

Cykl letnich warsztatów edukacyjnych w Muzeum Podhalańskim

/os

os 02.07.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również