PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Pijany nastolatek wjechał w barierki. Podróżowało z nim troje kolejnych nastolatków

5 września 2018 12:26

W poniedziałek wieczorem w Krauszowie, 18-letni kierujący VW  – jak się potem okazało, będący pod wpływem alkoholu – na łuku drogi, z powodu nadmiernej prędkoścvi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni  i uderzył w barierki. W pojeździe oprócz kierującego znajdowały się jeszcze trzy osoby w wieku 18, 19 i 15 lat. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało.

 

Pijany nastolatek wjechał w barierki. Podróżowało z nim troje kolejnych nastolatków

Pomimo surowych konsekwencji grożących za jazdę pod wpływem alkoholu nadal zdarzają się osoby, które siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Jak się później okazało 18-latek wraz z kolegą spożywali alkohol i postanowili się przejechać zabierając jeszcze dwie koleżanki. Kierujący miał ponad promil alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy i teraz grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami oraz pokrycie kosztów za wyrządzone szkody.

Tylko w okresie wakacji na drogach powiatu nowotarskiego zginęło osiem młodych osób. Apelujemy do kierujących o bezpieczną i odpowiedzialną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego. Nadmierna prędkość, alkohol to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

źródło: KPP Nowy Targ

os 05.09.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również