Kamery live
prognoza pogody

Pijany kierowca wylądował w rowie

22 stycznia 2021 14:38

Wczoraj, wieczorem w miejscowości Szaflary kierujący audi wjechał do przydrożnego rowu. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila.

Pijany kierowca wylądował w rowie

Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci nowotarskiej drogówki. Po przyjeździe okazało się, że pojazd jest otwarty, a w środku nie ma nikogo. Funkcjonariusze ustalili więc w bazie danych właściciela auta. Podczas przejazdu do miejsca jego zamieszkania,  napotkali idącego poboczem 39-latka – jak się okazało, kierowcę z audi. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Na drogach panują trudne warunki. Jazda w zimowych warunkach wymaga od kierującego zdecydowanie większej uwagi i ostrożności.  Zalegający śnieg może spowodować, że koła w każdej chili mogą stracić przyczepność. Dodatkowo jazda pod wpływem alkoholu stwarza bardzo duże zagrożenie. Apelujemy o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu! – apeluje policja. 

os 22.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również