Kamery live
prognoza pogody

Pijany i bez uprawnień 18-latek jechał „pożyczonym” samochodem kolegi

W sobotę po godzinie 22.30 w miejscowości Ciche, czarnodunajeccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem, który jechał bez włączonych świateł. Podczas kontroli okazało się, że 18-latek z gminy Nowy Targ,  nie posiada uprawnień do kierowania i jest dopiero w trakcie kursu na prawo jazdy. W dodatku był pijany…

Pijany i bez uprawnień 18-latek jechał „pożyczonym” samochodem kolegi

Peugeot, jak oświadczył był kolegi, który przebywał w dyskotece i dał mu na chwilę kluczyki do auta, aby ten schował w nim kurtkę. Jednak 18-latek z postanowił skorzystać z okazji i pojeździć sobie samochodem znajomego. Zachowanie i sposób wymowy młodego mężczyzny wzbudziło podejrzenia u funkcjonariuszy. Został poddany badaniu i okazało się, że kierujący ma ponad promil alkoholu w organizmie.  Pojazd wraz z kluczykami przekazano zaskoczonemu koledze, który nie był świadomy tego co się stało. 

18-latek na prawo jazdy jeszcze będzie musiał trochę poczekać. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości ( art. 178a k.k.) grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 

źródło: KPP Nowy Targ

os 27.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
P. Juzek 20:55 27.02.2019

Jak nie było Casanovy to nie było takich problemów z Policją :D

Zobacz również