Kamery live
prognoza pogody

Pijany crossowiec bez wymaganych uprawnień jechał motocyklem niedopuszczonym do ruchu i bez ubezpieczenia

4 lipca 2019 12:34

Wczoraj w Tylmanowej policjanci z Nowego Targu i Krościenka skontrolowali kierującego motocyklem typu cross. Pojazd nie był dopuszczony do ruchu i dodatkowo nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Jakby tego było mało, kierujący nim mężczyzna nie posiadał odpowiednich uprawnień do kierowania motocyklem i był pijany.

Pijany crossowiec bez wymaganych uprawnień jechał motocyklem niedopuszczonym do ruchu i bez ubezpieczenia

– Badanie wykazało 2 promile alkoholu w organizmie – podaje szczegóły Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu – 35-latek stracił prawo jazdy, a za kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 

Chwilę wcześniej w tej samej miejscowości policjanci zatrzymali kierującego quadem. Mężczyzna jechał po chodniku i bez wymaganego kasku. Okazało się, że pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Mieszkaniec Tylmanowej został ukarany mandatem karnym. Policjanci w obu przypadkach sporządzili również zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

źródło: KPP Nowy Targ

/os

os 04.07.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również