Kamery live
prognoza pogody

Pijany 17-latek na skuterze. Miał ponad 2,5 promila

28 sierpnia 2023 16:28

Jadąc skuterem, stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na pobocze. 17-letni nowotarżanin nie posiadał uprawnień do kierowania i miał ponad 2.5 promila alkoholu, a skuter nie miał aktualnych badań technicznych. Z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala. Za popełnione przestępstwo i wykroczenia odpowie przed sądem.

Pijany 17-latek na skuterze. Miał ponad 2,5 promila

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 3.30 w miejscowości Krauszów. Po przyjeździe na miejsce policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z nowotarskiej komendy zastali załogę karetki pogotowia, która udzielała pomocy rannemu kierowcy jednośladu.

Jak ustalono, 17-latek jadąc skuterem, stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na pobocze. Młody nowotarżanin był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad 2.5 promila. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania, a motorower nie posiadał aktualnych badań technicznych.

17-latek z urazem głowy został przewieziony do szpitala. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny jednośladu i wykonali niezbędne czynności na miejscu zdarzenia. Dalsze czynności w sprawie prowadzić będą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu, a także z Zespołu do spraw Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

– Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kilkutysięczna grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Z kolei za kierowanie skuterem bez wymaganych uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna od 1 500 nawet do 30 tysięcy złotych – informuje podkom. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

Źródło: KPP Nowy Targ

ag 28.08.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również