Kamery live
prognoza pogody

Pierwsze transporty już są. Gmina Nowy Targ rozpoczęła dystrybucję węgla dla mieszkańców

Urząd Gminy Nowy Targ poinformował wczoraj o rozpoczęciu dystrybucji pierwszych transportów węgla dla mieszkańców gminy. Pierwsze osoby już odebrały towar z  lokalnych składów. Sprzedaż węgla jest realizowana zgodnie z kolejnością złożenia wniosków – pracownicy kontaktują się w tej sprawie telefonicznie z mieszkańcami, prosząc wszystkich zainteresowanych o cierpliwość. 

Pierwsze transporty już są. Gmina Nowy Targ rozpoczęła dystrybucję węgla dla mieszkańców

By usprawnić i przyspieszyć cały proces, węgiel odbierany jest przez gminę bezpośrednio z kopalni, a dystrybucję realizują składy opałowe z terenu gminy, z którymi urząd nawiązał współpracę.

Do tej pory przywieziono już ponad 100 ton ekogroszku, bezpośrednio z KWK Wesoła z Mysłowic, wczoraj spodziewane były także transporty kolejnych węgla, jak m.in. “orzech” z KWK Piast Ziemowit z Bierunia. 

Zostało złożone zapotrzebowanie na około 900 ton, otrzymaliśmy z PGG potwierdzenie zabezpieczenia dla naszych mieszkańców 540 ton. Jednak z zapowiedzi wynika iż pozostała wartość również niebawem zostanie zapewniona – informuje gmina. 

Cena węgla wynosi 1900 zł  brutto za tonę. Transport opału ze składu do gospodarstwa domowego leży po stronie odbierającego. 

Bardzo prosimy wszystkich mieszkańców, którzy złożyli stosowne wnioski o cierpliwość i oczekiwanie na kontakt telefoniczny ze strony Urzędu Gminy w celu ustalenia szczegółów płatności i odbioru. Pracownicy będą kontaktować się zgodnie z kolejnością składania wniosków – brzmi komunikat opublikowany na oficjalnej stronie UG Nowy Targ. 

Więcej informacji: https://ugnowytarg.pl/node/7933

źródło: UG Nowy Targ Facebook

os 30.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
NARODOWA 15:56 30.11.2022

już są ale pupo właz DOPIERO SĄ

Zobacz również