Kamery live
prognoza pogody

Pierwsza “Choinka Marzeń” – już stanęła w MOK

24 listopada 2017 07:32

Ruszyła III edycja nowotarskiej, przedświątecznej akcji charytatywnej "Choinka Marzeń". Organizatorzy wspólnie z przedstawicielami władz uroczyście ubrali wczoraj pierwszą z choinek, która tym razem stanęła w holu MOK.

Pierwsza

Druga z choinek już w niedzielę pojawi się tradycyjnie w kościele pw. św. Jana Pawła II – parafia ta po raz kolejny jest organizatorem kampanii, zaś jego główną koordynatorką – pani Anna Tylka.

Na obu choinkach, zamknięte w pięknych bańkach znajdą się marzenia 293 dzieci z terenu Nowego Targu, z ubogich rodzin. Idea akcji jest prosta: każdy człowiek dobrej woli może anonimowo zerwać bańkę z ukrytym wewnątrz marzeniem dziecka i po prostu spełnić je, dostarczając zakupiony prezent do rąk organizatorów. 

Niektóre z marzeń są skonkretyzowane, inne – mają być dla dziecka niespodzianką. Zdarzają się i życzenia prozaiczne, wzruszające, jak np. nowe buty na zimę. 

– Bardzo prosimy o odpowiedzialne zrywanie baniek – proszą organizatorzy. W poprzednich latach zdarzało się niejednokrotnie, że bańki były zrywane, a marzenia – niespełnione, co nastręczyło organizatorom nieco problemów organizacyjnych i dodatkowych starań, by finalnie każde dziecko otrzymało wymarzony prezent.

Jak co roku, w akcję zaangażowali się też przedstawiciele władz: Starostwo Nowotarskie, Urząd Miasta oraz poseł na sejm Edward Siarka. Autorem projektów graficznych jest pan Marcin Drabik „Karol”, z kolei za wykonanie baniek odpowiedzialna jest pani Maria Chmielowska Szymoniak, przy ogromnym zaangażowaniu uczniów szkoły podstawowej nr. 11. Łańcuch choinkowy to z kolei dzieło dzieci ze szkoły nr 9 w Nowym Targu.

III edycję akcji zainaugurowano tradycyjnie, poprzez wspólne ubranie choinki przez wszystkich włączonych w tę szlachetną akcję: ks. Jana Karlaka – proboszcza parafii pw. św. Jana Pawła II, koordynatorkę akcji Annę Tylkę, autorkę baniek Marię Chmielowską – Szymoniak, starostę Krzysztofa Fabera.

 

 

NT24TV 24.11.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również