Kamery live
Kamery live
prognoza pogody
ntvk

Pięciu kierowców zatrzymanych przez nowotarską drogówkę

24 marca 2025 11:19

W weekend 14-16 marca funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP Nowy Targ ujawnili na terenie powiatu nowotarskiego 5 kierujących, którzy dopuścili się przestępstw, wsiadając za kierownicę swoich samochodów.

Pięciu kierowców zatrzymanych przez nowotarską drogówkę

W piątek 14 marca w Szaflarach policjanci nowotarskiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd BMW, którego kierującym był 25- letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego. Mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna odpowie przed sądem.

Tego samego dnia, również w Szaflarach, patrol Ruchu Drogowego KPP Nowy Targ zatrzymał do kontroli 35-latka kierującego pojazdem marki Ford. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, iż mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a ponadto starosta nowotarski wydał wobec niego decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 

15 marca br. w Nowym Targu kierujący mercedesem 45-letni mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 20 km/h. Za popełnione wykroczenie został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów ruchu drogowego nowotarskiej grupy Speed. Jak się okazało mężczyzna oprócz popełnienia wykroczenia miał na sumieniu poważniejsze przewinienie – posiadał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W nocy z 15 na 16 marca do Oficera Dyżurnego KPP Nowy Targ wpłynęło zgłoszenie o kierującym który może znajdować się pod wpływem alkoholu. Zadysponowany na miejsce patrol zatrzymał na gorącym uczynku 28-letniego mężczyznę. Przeprowadzone badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu wykazały, iż mężczyzna kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 

W niedzielę 16 marca policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Nowy Targ zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Dacia. Okazało się, iż 34- letni kierujący nie tylko posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, ale jest również poszukiwany celem odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w Zakładzie Karnym.

/źródło: KPP Nowy Targ/

Andrzej Lach 24.03.2025
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również