Kamery live
prognoza pogody

Pendolino – jutro testowo na Podhalu

17 marca 2017 20:12
Wyciszenie Włącz dźwięk

Najprawdopodobniej jutro w nocy odbędzie się testowa jazda Pendolino ED250 na trasie Kraków – Zakopane. Przewoźnik, z myślą o potencjalnym połączeniu stolicy Tatr z Warszawą będzie testować jak skład zachowa się na linii.

Jak potwierdziła portalowi rynek-kolejowy.pl Marta Ziemska, rzecznik PKP Intercity, w nocy z 18 na 19 marca odbędą się testy pociągu na linii pomiędzy Krakowem a Zakopanem. Będzie to pierwszy raz, kiedy pociąg rozpędzający się na polskich torach do 200 km/h odwiedzi Podhale.

Jeśli chodzi o realne plany uruchomienia Pendolino na trasie Warszawa – Zakopane, PKP Intercity ma poczekać przynajmniej do zakończenia budowy dwóch łącznic: w Krakowie i Suchej Beskidzkiej. Mają być one gotowe z końcem 2017 roku, co skróci czas jazdy o kilkanaście minut, a także ułatwi umieszczenie pociągów w rozkładzie jazdy.

 źródło: rynek-kolejowy.pl 

fot. ilustracyjne – Patryk Kuręda, SM42.pl

Gdyby zaś ktoś miał ochotę wirtualnie pokonać część trasy, o której mowa na nieco mniejszych prędkościach – zamieszczamy dwa z filmów przysłanych nam przez naszego czytelnika. Pierwszy z nich dokumentuje podróż odbytą pociągiem “Rysy” z Rabki – Zdrój do Zakopanego w dniu 30.09.2016 roku, widzianą z kabiny maszynisty. Drugi – podróż w odwrotnym kierunku z dnia 24.09.2016 roku, w kabinie pociągu “Gubałówka”.

NT24TV 17.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również