Kamery live
prognoza pogody

Pędził prawie 112 km/h na obszarze zabudowanym, nie mając uprawnień do kierowania!

21 marca 2022 21:21

W weekend na terenie powiatu nowotarskiego policjanci ujawnili i ukarali kierujących, którzy  znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Bulwersować może fakt, że troje spośród nich nie posiadało uprawnień do kierowania, a jeden miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Rekordzistą był 22-letni kierujący samochodem osobowym marki BMW, który w piątek wieczorem w Piekielniku przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h na terenie obszaru zabudowanego. Nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. 

Pędził prawie 112 km/h na obszarze zabudowanym, nie mając uprawnień do kierowania!

Brawurowa jazda i…brak uprawnień do kierowania

Czynności wyjaśniające w sprawie popełnionych przez 22-latka wykroczeń prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu. Nie był to jednak jedyny kierowca bez uprawnień, którego podczas weekendu zatrzymała policja z powodu nadmiernej prędkości. 

W sobotę o godzinie 10, w Nowym Targu, kierujący renault jechał o 22 km/h za szybko. 29-latek z powiatu zamojskiego, który siedział za kierownicą nie posiadał uprawnień do kierowania. Za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem karnym, a za kierowanie bez uprawnień będzie odpowiadał przed sądem.

Tego samego dnia po godzinie 18, w Gronkowie, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. 25-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego wsiadł za kierownicę pomimo dożywotniego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi i przekroczył dozwoloną prędkość o 32 km/h. Za popełnione wykroczenie i przestępstwo odpowie przed sądem.

W niedzielę po północy w Szaflarach, 49-latek z powiatu tatrzańskiego przekroczył dozwoloną prędkość o 23 km/h – on także nie posiadał uprawnień do kierowania. Za popełnione wykroczenia drogowe mężczyzna odpowie przed sądem.

Czterech kierowców straciło prawo jazdy. Przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h 

Brawurowa jazda dotyczy także kierowców z uprawnieniami. Tylko w weekend na terenie powiatu nowotarskiego aż czterech kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego.

Dodatkowo jeden wyprzedzał na skrzyżowaniu, a drugi nie zastosował się do znaku P-3. Cała czwórka straciła prawo jazdy, została ukarana mandatami i punktami karnymi – informuje nowotarska policja. 

W piątek po godzinie 20, w miejscowości Pieniążkowice 18-letni kierujący audi jechał z prędkością 106 km/h na terenie obszaru zabudowanego i wyprzedzał na skrzyżowaniu pomimo zakazu.  Kierowca został ukaranym mandatem karnym w kwocie 2 500 złotych i przypisano mu 15 punktów karnych. Dodatkowo stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

W sobotę o godzinie 9 rano, w Krościenku nad Dunajcem 29-letni kierujący audi pędził z prędkością 105 km/h przy dopuszczalnej „pięćdziesiątce”. Dodatkowo kierowca nie zastosował się do znaku poziomego P-3 „linia jednostronnie przekraczalna”. Kierowca został ukarany mandatem karnym w kwocie 1 700 złotych i 11 punktami karnymi. 29-latkowi zatrzymano także prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Kilka godzin później w Krośnicy policjantom ruchu drogowego „wpadł” 42-letni kierujący samochodem osobowym marki BMW, który jechał o 53 km/h za szybko na terenie obszaru zabudowanego.

Natomiast w niedzielę przed północą w Nowym Targu, 44-letni kierujący renault jechał z prędkością 101 km/h przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h. Obaj kierowcy stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, zostali ukarani mandatami karnym w kwocie 1500 złotych i 10 punktami karnymi.

Przypominamy, że nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Apelujemy o poruszanie się zgodnie z obowiązującymi przepisami – apeluje policja. 

os 21.03.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również