transmisja na żywo:
TatrySki Podhale Nowy Targ - GKS Tychy
Zapraszamy już w czwartek 21 marca 2019r. od godz. 17:40 !
oglądaj na żywo
nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Pas do lewoskrętu – będzie, ale prawdopodobnie w przyszłym roku

Wraz z eliminacją problemu kolizyjności skrzyżowania Al. Tysiąclecia z ul. Szaflarską poprzez przywrócenie w styczniu br. poprzednich ustawień sygnalizacji świetlnej, temat skrzyżowania ucichł. Odświeżył go podczas ostatniej sesji przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski, pytając o planowaną w tym miejscu, przez Generalną Dyrekcję, budowę lewoskrętu. 

-Panie burmistrzu, ucichła sprawa budowy lewoskrętu z Al. Tysiąclecia w kierunku ul.Szaflarskiej. W tym roku miało to być zrobione, czy coś na ten temat się dzieje? – zapytał podczas ostatniej Sesji Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski.

Chodzi o dodatkowy pas dla kierowców jadących od strony Nowego Sącza w kierunku Zakopanego – podobny, jakim dysponują kierowcy jadący z naprzeciwka, tj. od strony Ludźmierza w stronę rynku. Miałby on powstać kosztem zawężenia pasu zieleni dzielącego Aleje.

-Jakiś czas temu uzgadnialiśmy projekt. Mamy potwierdzenie, że Generalna Dyrekcja jest gotowa do realizacji lewoskrętu, natomiast wstrzymuje się z podjęciem działań z uwagi na prace przy rondzie na Al. Tysiąclecia i ul. Sikorskiego – odpowiedział wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek.

Z tego względu, bardzo prawdopodobne jest, że budowa lewoskrętu będzie realizowana już w przyszłym roku. Wiceburmistrz dodał przy okazji, że miasto przygotowało projekt na wykonanie chodnika wzdłuż Alei w kierunku ronda Jana Pawła II.

/os

Będzie zmiana ustawień sygnalizacji na skrzyżowaniu!

4 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

2 komentarzy

???

Listopad 08, 2018, o 08:25:33

Jak ciężkim debilem trzeba być żeby przy wyjeździe z ronda zamiast dwóch pasów jezdni zrobić pas zieleni szerszy od drogi...

mieszkaniec nt

Listopad 08, 2018, o 09:46:02

I znów urzędnicy opłacani z naszych podatków zafundują nam korki. To nie będzie, tylko zrobienie lewoskrętu w miejscu dzisiejszego pasa zieleni, ale również jakiś dureń wymyślił przesuwanie chodnika. Tak że należy liczyć się z tym, iż to potrwa nie przesadzę chyba z rok.

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna