Kamery live
prognoza pogody

Park Miejski jak Dziki Zachód? – będzie się działo! Nie tylko w Dniu Dziecka

18 maja 2017 21:21

Nadeszły cieplejsze dni, nastał też sezon na plenerowe imprezy sportowe i kulturalne. Okazji jest wiele, a nagromadzenie wydarzeń - spore. Szczegóły na temat tych najbliższych zdradzali podczas dzisiejszej, plenerowej konferencji prasowej, przedstawiciele Urzędu Miasta Nowy Targ, z burmistrzem Grzegorzem Watychą na czele. 

Park Miejski jak Dziki Zachód? - będzie się działo! Nie tylko w Dniu Dziecka

Przedstawienie szczegółów dotyczących planowanych na najbliższe tygodnie wydarzeń, rozpoczęła pani wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska – Steg, poczynając od tego najważniejszego – Dnia Dziecka. Duża impreza zorganizowana z okazji tego święta, zaplanowana została na sobotę 3 czerwca w godz. 11-18 w Parku Miejskim, który zamieni się w tym czasie w scenerię rodem z Dzikiego Zachodu. Organizatorzy zachęcają wszystkich uczestników do przebrania się zgodnie z tematem imprezy – sam burmistrz ma pojawić się tam jako szeryf, dyrektor MOK – jako Winnetou. Podczas westernowego Dnia Dziecka nie zabraknie Indian, również tych prawdziwych (koncert “nowotarskich” Boliwijczyków), kowbojów, będzie byk rodeo, tyrolka, przejażdżka na koniu, energetyczne drinki przygotowywane przez barmana z saloonu, indiański szaman itp. A obok tego tradycyjne atrakcje dla dzieci, zwykle towarzyszące tego typu imprezom: darmowe dmuchańce, baloniki, malowanie buziek, czy kącik plastyczny. Wstęp bezpłatny!

W niedzielę 4 czerwca, Dzień Dziecka będzie miał swoją kontynuację na miejskiej pływalni, gdzie za symboliczną złotówkę będzie można wykupić 1,5 h bilet wstępu na basen, i gdzie na dzieci będzie czekał szereg kolejnych atrakcji – w wodzie i nie tylko (zumba dla najmłodszych, ścianka wspinaczkowa, malowanie twarzy).

Jako preludium do weekendowych wydarzeń można potraktować dwa ambitne koncerty, które odbędą się w auli koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Nowym Targu. Pierwszy z nich to Recital Chopinowski japońskiej pianistki Atsuko Seta (1 czerwca g. 18), drugi – jazzowy koncert włoskich muzyków: Fabio Fenucciego, Cinzii Gizzi i Johna Arnolda (2 czerwca g. 18). Pani naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji UM Katarzyna Put zdradziła, że w dalszych planach jest zorganizowanie cyklicznej imprezy jazzowej w Nowym Targu (“Lato jazzowe”?) – być może czerwcowy koncert będzie przyczynkiem do takich działań. Wejściówki na oba koncerty można odbierać w sekretariacie MOK. 

 

Ponadto, dyrektor MOK Bolesław Bara zapraszał do budynku MOK na wernisaż wystawy zorganizowanej z okazji Dnia Matki, zatytułowanej “Macierzyństwo” (26 maja) oraz na zbliżającą się Noc Muzeów (20/21 maja). Burmistrz Grzegorz Watycha przedstawiał szczegóły sportowej imprezy Nowy Targ Road Challenge (19-21 maja), skupiając się na części imprezy skierowanej do najmłodszych, a Katarzyna Put zaanonsowała 76. Międzynarodowy Spływ Kajakowy im. Tadeusza Pilarskiego na Dunajcu, który rozpocznie się tradycyjnie w Święto Bożego Ciała (15 czerwca).

/os

NT24TV 18.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również