Kamery live
prognoza pogody

Parafia pw. św. Brata Alberta na Niwie świętowała jubileusz 30-lecia

29 sierpnia 2021 22:04
Wyciszenie Włącz dźwięk

Osiedla Niwa, Nowe i Buflak żyły dziś uroczystościami związanymi z jubileuszem 30-lecia istnienia parafii pw. św. Brata Alberta. Po uroczystej Mszy świętej odbył się festyn wzbogacony licznymi występami artystycznymi. Frekwencja dopisała, a radosnemu świętowaniu nie przeszkodziła  nawet deszczowa pogoda. Nie brakło lampki szampana, rocznicowego tortu, wspomnień związanych z początkami istnienia parafii oraz wystawy fotografii z czasów budowy kościoła na Niwie. 

Uroczystej mszy świętej, która rozpoczęła się o godzinie 15:00 towarzyszyła góralska oprawa muzyczna. W mszy dość licznie wzięli udział parafianie, nie brakło przedstawicieli władz miasta i radnych. 

Wspominając początki istnienia parafii, ks. proboszcz Franciszek Rembiesa podkreślał, że zawsze czuwała nad nią Boża Opatrzność, a kiedy powierzono mu dzieło budowy nowej parafii i przed trzydziestoma laty znalazł się na Niwie, spotkał się z samymi dobrymi ludźmi i to dzięki nim powstał kościół. Nigdy nie brakowało rąk do pracy na budowie, ani pomocy gospodyń, które nie tylko gotowały, ale też piekły doskonałe ciasta. Również w dniu dzisiejszego jubileuszu można było skosztować wyśmienitych wypieków. Symboliczną lampką szampana wzniesiono toast za zdrowie parafian, odśpiewano “Sto Lat”, był także rocznicowy tort. 

Życzenia z okazji okrągłego jubileuszu złożył burmistrz Nowego Targu, Grzegorz Watycha. 

-Składam podziękowania za te 30 lat wysiłku pracy duszpasterskiej, ale tez materialnej, żeby ta parafia tak właśnie wyglądała. Wszystkim parafianom życzę, aby taki gospodarz, taki proboszcz był na Niwie jeszcze przez długie lata i dla nas wszystkich – dla was i dla miasta pracował i służył swoją wiedzą, doświadczeniem, ale też roztropnością, której księdzu proboszczowi nie można odmówić. Wszystkim życzę Szczęść Boże – mówił burmistrz Grzegorz Watycha. 

Wydarzenie poprowadził Marcin Kudasik, a na scenie wystąpiły zespoły i wykonawcy w większości związani w jakiś sposób z parafią św. brata Alberta. Serię występów rozpoczął zespół regionalny Hyrni,  później przyszedł czas na duet młodych parafianek Pauliny i Oli Moś, taneczne show Mażoretek “Krople” i występ Małych Śwarnych. Do późnych godzin wieczornych potrwał koncert zespołu Bartki. W ramach przygotowanych w tym dniu atrakcji na Niwie pojawiły się alpaki i możliwość krótkiego lotu balonem na uwięzi. 

Relacja filmowa z wydarzenia – w “Przeglądzie Tygodniowym”.

fot. rm oraz Zbigniew Krauzowicz

 

 

os 29.08.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
Meg 10:15 30.08.2021

Nie tylko Niwa..jeszcze Nowe i Buflak

NowyTarg24.tv 19:16 30.08.2021

słuszna uwaga!

Zobacz również