Kamery live
prognoza pogody

Papieska Watra zapłonęła na Zadziale

3 kwietnia 2019 12:23

Już po raz 14. na szczycie Zadziału zapłonęła Watra Papieska. To wyjątkowe wydarzenie organizowane jest przez nowotarski oddział Związku Podhalan każdego roku, bez względu na pogodę. Dokładnie w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, około godziny 21, kilkadziesiąt osób gromadzi się na wspólnej modlitwie w blasku płomieni. Jest miejsce na minutę ciszy i zadumy, jest też czas na “Barkę” śpiewaną “na góralską nutę” intonowaną przez Małych Śwarnych.

Papieska Watra zapłonęła na Zadziale

Tegorocznej “Watrze” przyświecają dwie wyjątkowe rocznice – 100-lecie powstania Związku Podhalan w Polsce oraz 40. rocznica wizyty Jana Pawła II na nowotarskim lotnisku. Na szczycie Zadziału zgromadziło się kilkadziesiąt osób – niektórzy przybyli na piechotę,  inni byli zmotoryzowani. Nie brakło też rowerzystów. 

-To już jest 14. watra. Rok w rok, bez względu na warunki i pogodę, nieustannie organizujemy i póki co, udaje nam się to – mówi prezes nowotarskiego oddziału Związku Podhalan, Józef KnapChcieliśmy uczcić naszego Ojca św. i narodził się taki właśnie pomysł, żeby zorganizować właśnie watrę na tym szczycie, z pięknym widokiem, gdzie będzie można się pomodlić. Nastrój tego wydarzenia sprzyja zadumie nad życiem, ale też działalnością Jana Pawła II. 

Watra Papieska na Zadziale, Nowy Targ, 2.04.2019

Watra Papieska na Zadziale, Nowy Targ, 2.04.2019

Opublikowany przez nowytarg24.tv Wtorek, 2 kwietnia 2019

To szczególne, modlitewne spotkanie okrasiła obecność Małych Śwarnych, którzy przygotowali kilka utworów. Poza “Barką” była to “Czarna Madonna” i przyśpiewki o Janie Pawle II. 

-Jesteśmy tu już ósmy raz – mówiła Bernadeta Szumal, kierownik zespołu regionalnego “Mali Śwarni” – Niektóre dzieci nie, bo są jeszcze małe. To piękna tradycja. Jak nie nauczymy naszego pokolenia od najmłodszych lat, to nie będzie tego. To jest piękne, że rodzice poświęcili dziś swój czas i te dzieciaki są z nami. 

/os

os 03.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również