Kamery live
prognoza pogody

“Panie burmistrzu, z całego serca dziękujemy za ten bal” (galeria)

17 lutego 2019 13:53
Trwa dyskusja
Wyciszenie Włącz dźwięk

W dniu wczorajszym odbył się IV Charytatywny Bal Burmistrza Miasta Nowy Targ. Tym razem, zaproszeni goście – w rekordowej ilości ponad 260 osób – bawili się w klimacie lat 20-tych i 30-tych. Zarówno panie, jak i panowie, stanęli na wysokości zadania, zachwycając stylowymi kreacjami, a w odtworzeniu nastroju tamtej epoki pomogła oprawa balu – perfekcyjnie dobrane dekoracje, gadżety, muzyka. Pieniądze zebrane podczas balu – dzięki loterii fantowej i licytacji – zostaną przekazane w całości na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Fundacji im. Adama Worwy, która jeszcze w tym roku planuje otworzyć nowy gabinet rehabilitacji.

Bal rozpoczął się od tradycyjnego poloneza i toastu wzniesionego przez burmistrza Nowego Targu.

-Mam nadzieję, że ta niezwykła atmosfera będzie nam towarzyszyła przez całą dzisiejszą noc. Serdecznie dziękuję Państwu, że przybyliście na charytatywny bal karnawałowy i że po raz kolejny możemy wspólnie z Fundacją im. Adama Worwy bawić się, a przy okazji również wspierać szczytny cel – witał gości gospodarz wydarzenia, burmistrz Grzegorz Watycha – Życzę  udanej zabawy, miłych wrażeń. Mam nadzieję, że będzie tak dobrze, że będziecie się chcieli spotkać za rok. 

https://www.facebook.com/nowytarg24tv/videos/2545427065742515/

Podczas oficjalnego otwarcia nie mogło zabraknąć reprezentantek Fundacji im. Adama Worwy – współorganizatora wydarzenia, któremu przyświeca przede wszystkim charytatywny cel.

-Cieszymy się, że jesteście z wami, ze nas wspieracie – mówiła Aneta Markus, prezes Fundacji im. Adama Worwy –  Nasza fundacja – to ludzie. To ponad 50 podopiecznych, ale także wolontariusze, którzy bez względu na pogodę, porę roku, kiedy jest potrzeba, biorą puszki w ręce i idą pomagać. Bal jest już czwarty raz. Panie burmistrzu, z całego serca dziękujemy za ten bal. To przepiękna inicjatywa połączona z chęcią niesienia pomocy, czego można chcieć  więcej. 

https://www.youtube.com/watch?v=Fme_MMX6Ryo&feature=youtu.be

Podobnie jak przed rokiem, na balu nie brakło artystycznej niespodzianki – do muzyki z “Vabank” w kreacjach z epoki na parkiecie zaprezentowało się taneczne, kobiece trio z Krakowa. O stworzenie atmosfery tamtych dni zadbał też zespół New Market Jazz Band, który idealnie wpisał się w  formułę wydarzenia, a po 21:00 o oprawę muzyczną – również w rytmach z epoki – zadbał zespół muzyków z Krakowa. 

-To jest ważny bal, bo pierwszy po wygranych wyborach, pierwszy w drugiej kadencji burmistrza. Zależało nam, by był piękny i stylowy. Stąd formuła balu – koronki, pióra i nasz New Market Jazz Band mógł się zaprezentować– mówiła pani wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska – Steg, odpowiedzialna za koncepcję i aranżację wydarzenia. 

Na parkiecie tego dnia dominowały pióra, etole, opaski na głowę, rękawiczki, cygaretki, eleganckie suknie, frędzle, perły, wachlarze, mocne makijaże i peruki. Dyrektor MOK Bolesław Bara, przed otwarciem balu nie omieszkał przekazać paniom komplementu “Panie, wyglądacie cudownie” – mówił. Na wysokości zadania stanęli również panowie – szelki, kapelusze, ciemne okulary, prążkowane garnitury, doprawiane wąsy, a nawet broń w kaburach – wszystko to również stworzyło niezwykły klimat. Wszyscy chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia przed stylowym lustrem, bądź  na specjalnej ściance. 

Wśród dwustu drobniejszych i nieco większych fantów przeznaczonych na loterię i licytację, znalazły się m.in. batoniki “Grześki”, liczne vouchery (m.in. na korepetycje z matematyki), gadżety sportowe, biżuteria, ale również prace tak szczególne, jak dzieło plastyczne 8-letniego podopiecznego Fundacji, Jakuba Papierza, zatytułowane “Burza na morzu”.

-To dla nas najcenniejsza rzecz. My zawsze jesteśmy sercem przy naszych podopiecznych – mówiły panie z Fundacji im. Adama Worwy, dziękując wszystkim darczyńcom – Fajne jest to, że  gdziekolwiek się nie udałyśmy, spotykałyśmy się z ogromną sympatią, otwartymi sercami i efekt tego można zobaczyć tutaj. Zdarzały się nawet sms-y “Słuchajcie, kiedy ten bal, bo ja już mam coś przygotowane i chcę przekazać”. To jest bardzo miłe i cieszy. Wielu przyjaciół Fundacji puka ponownie do naszych drzwi i przypomina, że też chce pomóc. Dzięki ich dobrym sercom i myślom możemy się tu dziś spotkać i  bawić. 

Po IV Balu Burmistrza – 45 tysięcy dla Fundacji im. Adama Worwy

/os

https://www.facebook.com/nowytarg24tv/videos/377351816381639/

os 17.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

5 komentarzy
anetka 19:12 18.02.2019

wspaniałe kreacje:D:D:D

paweł 19:12 18.02.2019

polonez ekstra:)

okularnik 13:06 18.02.2019

no jak się na kompleksy to się potem zazdrości, że dyrektor umie tańczyć :) i jeszcze pare innych rzeczy.

bez różowych okularów 08:10 18.02.2019

Cały rok czekałam aby zobaczyć tańczącego pana dyrektora od kultury. Choć jedną rzecz robi dobrze.

Mieszkaniec 18:37 17.02.2019

Cudowny bal, dziękujemy panie burmistrzu !

Zobacz również