nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

„Pamięci niepodległej – małej Ojczyzny” – spotkanie edukacyjne i zwiedzanie wystawy

W związku z realizacją projektu „Pamięci niepodległej – małej Ojczyzny”, zapraszamy do zwiedzania mobilnej wystawy oraz do udziału w spotkaniach edukacyjnych, które odbędą się 13 października w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Górnej.

Program:

14:00 Zwiedzanie wystawy
15:00 Wystąpienia:
          Dawid Golik – „Historia bitwy ochotnickiej”
          Krzysztof Wielgus – „Lotnicze ślady w Gorcach – historia Liberatora”
          Tadeusz Morawa – „Armia Krajowa na Podhalu”

Projekt ma za zadanie upowszechnianie wiedzy o wydarzeniach związanych z odzyskiwaniem niepodległości i walką o wolność na poziomie lokalnym. Mieszkańcy, poprzez udział w planowanych wydarzeniach i warsztatach poszerzą swoją wiedzę o historii regionu. Realizacja projektu to walka o pamięć, to przeciwdziałanie zapomnieniu, które dominuje wśród młodego pokolenia. To także zwiększanie świadomości historycznej mieszkańców Gminy Ochotnica Dolna, kształtowanie postaw patriotycznych, wzbudzanie poczucia współodpowiedzialności za pozostawioną przez przodków schedę i wolność. Projekt ma na celu również zobrazowanie mieszkańcom i wywołanie zmian w ich mentalności, dotyczących tego, że wojny i walka o niepodległość to nie jest temat odległy, daleki, bo rozgrywał się „gdzieś” w Polsce, ale to temat bliski, bo tutejszy – do starć i walki dochodziło w Tylmanowej, w Ochotnicy Dolnej i w Ochotnicy Górnej, w konkretnych częściach poszczególnych wsi.

Mobilna wystawa ma uczcić ponad stuletnią wolność i zaprezentować drogę do wolności Ochotnicy i Tylmanowej. Wystawa składa się z około 100 starych, biało – czarnych zdjęć. Została opracowana przez Pana Tadeusza Morawę.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Organizator
Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej.

0 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna
array(2) { [0]=> int(62) [1]=> int(68) }