Kamery live
prognoza pogody

Paka Jana z mistrzostwem, Chłopcy z PRL i Mix40 z awansem

4 października 2022 10:09

Zakończyła się jubileuszowa 30 edycja rozgrywek Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Przez ostatnich 5 miesięcy na Miejskim Stadionie w każdy poniedziałek i środę, rywalizowało 18 drużyn, podzielonych na dwie ligi.

Paka Jana z mistrzostwem, Chłopcy z PRL i Mix40 z awansem

Ostatecznie w I lidze po tytuł mistrzowski – już po raz 21 w historii – sięgnęła Paka Jana. Podopieczni Jana Leśnickiego sezon zakończyli z imponującym bilansem 12 zwycięstw, 1 remisu i 1 porażki!

Dużą niespodziankę sprawiła drużyna Joga Bonito, która zajęła miejsce drugie, zostawiając w tyle, drużyny wyżej notowane. Miejsce na podium uzupełnił Gazda, a na kolejnych pozycjach uplasowały się zespoły KDRK Spytkowice, Galeria Wnętrz, Gim Forteca, Pro Contract Ball (spadek) oraz STC (spadek).

Po koronę króla strzelców, w rozgrywkach I ligi sięgnął – kolejny już raz – gracz Paki Jana Daniel Mikoś. Jego kolega z zespołu Grzegorz Byrnas zagarnął tytuł najlepszego bramkarza, a MVP sezonu został zawodnik STC Dominik Kazek.

Najlepszym zespołem w II lidze okazał się zespół Chłopców z PRL, a miejsce drugie przypadło ekipie Mix40. Obie te drużyny wywalczyły sobie awans do I ligi. Miejsce na podium uzupełniła Pasieka Bzyk, a kolejne pozycje zajęły: Wierchy Old Boys, Supra, White Bears, ArtCoders, Damix, Pub po bandzie oraz Wawel Team.

Andrzej Dobrzyński z Mix40 zwyciężył w klasyfikacji najlepszych strzelców, Piotr Gogola także z ekipy Mix40 został wybrany najlepszym bramkarzem, a tytuł MVP przyznano zawodnikowi White Bears Wojciechowi Gąsienicy Makowskiemu.

– Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za udział i rywalizację zgodną z duchem fair play. Dziękuję też naszym sponsorom na czele z władzami miasta Nowego Targu oraz firmie Manufaktura Piwna za nagrody rzeczowe – podkreślił przedstawiciel organizatora rozgrywek Jan Buczek.

A już początkiem listopada ruszają rozgrywki halowe!

os 04.10.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również