Kamery live
prognoza pogody

Paka Jana już świętuje!

21 lutego 2023 16:15

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek w 1 lidze Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłki Halowej poznaliśmy najważniejsze rozstrzygnięcie! Tytuł mistrzowski – kolejny raz – zapewniła sobie Paka Jana!

Paka Jana już świętuje!

Złożyły się na to dwa czynniki: wygrana Paki oraz porażka Winter Classic.

Paka dosyć łatwo poradziła sobie z ekipą KDRK, mimo że ta mocno zmobilizowała się kadrowo na to starcie. Paka od samego początku była jednak zespołem dojrzalszym, konkretniejszym w swoich poczynaniach zarówno defensywnych jak i ofensywnych

Winter Classic przegrał 4:5 z Gazdą i tym samym oba zespoły zrównały się liczbą punktów i sprawa drugiego miejsca na koniec sezonu wciąż jest sprawą otwartą. Długo w tym meczu nic nie zapowiadało emocji jakich byliśmy świadkami w jego końcówce. 5 minut przed końcem Gazda prowadził 5:1 i … całkowicie oddała pole rywalom. Ci rzucili się w pościg, doprowadzili do stanu 5:4, a w ostatnich 30 sekundach mogli, a nawet powinni wyrównać!

Działo się w starciu Mix40 z STC! To spotkanie miało olbrzymie znaczenie w kwestii walki o utrzymanie. Oba zespoły przed tą serią miały po 13 pkt. Stało się więc jasne, że zwycięzca tego spotkania praktycznie zapewni sobie byt w 1 lidze na kolejny sezon. Po pierwszej połowie był remis 1:1. Na początku drugiej połowy STC odskoczył na dwa gole, a oba trafienia przedzielił zmarnowany rzut karny przez Mix40 (kapitalne dwie interwencje Subika). Zespół Andrzeja Dobrzyńskiego „wziął się jednak w garść” i w ostatnich 8. minutach przechylił szalę zwycięstwa, a najmocniej przyczynił się do tego Józef Milon.

Poniedziałkową serię spotkań kończyło zaległe spotkanie 14 kolejki II ligi, w których Fajneopny.pl mimo że w starciu z Dragonem zaczęły od straty gola, cieszyły się ze zwycięstwa, które zapewniło im powrót na fotel lidera.

I liga

KDRK – Paka Jana 1:4 (0:1): Wójtowicz – Mikoś 2, Brynas, Sobczak.

Gazda – Winter Classic 5:4 (2:1): Kolasa 2, Worwa, Judasz, Hajnos – Bazuń, Kudasik, Karpiel, Rajzer.

Mix40 – STC 4:3 (1:1): Milon 3, Korczak – K. Subik, F. Subik, A. Subik.

Joga Bonito – Chłopcy z PRL 0:3 (walkower)

II liga

Fajneopony.pl – Dragon Ball 3:1 (2:1): R. Leśniowski, Garbacz, L. Czubernat – Kaletka

mat. prasowy

os 21.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również