Kamery live
prognoza pogody

Owczarek nizinny i basenji – najpiękniejsze psy nowotarskich wystaw

16 lipca 2017 20:46

W miniony weekend na terenie stadionu sportowego przy ul. Parkowej w Nowym Targu, dzień po dniu miały miejsce dwie wystawy psów rasowych. Obie imprezy, organizowane przez nowotarski oddział Związku Kynologicznego w Polsce, patronatem honorowym objął burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha. 

Owczarek nizinny i basenji - najpiękniejsze psy nowotarskich wystaw

Do udziału w XXI i XXII Wystawie Psów Rasowych w Nowym Targu zgłoszono łącznie 991 psów pochodzących z całego terenu Polski, ale również z zagranicy: Słowacji, Czech, Węgier, Rosji, Białorusi, Norwegii, Niemiec, Hiszpanii i Austrii. Teren tzw. “koła”, czyli stadionu sportowego przy ulicy Parkowej na dwa dni przejęli w posiadanie miłośnicy rasowych czworonogów wraz ze swoimi pupilami rozmaitych ras. Były efektowne pudle, ogromne dogi, zachwycające kolorystyką setery. Samych tylko owczarków było kilka rodzajów: niemieckie, belgijskie, nizinne, podhalańskie, szetlandzkie, australijskie… Nie sposób wymienić wszystkich. 

Wprawne oko sędziów oceniało psy nie tylko różnych ras, ale i klas w sześciostopniowej skali ocen. Kolejni zwycięzcy przechodzili do konkurencji finałowych odbywających się na honorowym ringu, gdzie prócz najpiękniejszych psów w dziesięciu różnych grupach FCI, wyłaniano też Najlepszego Młodego Prezentera, Najpiękniejsze Szczenięta, Najpiękniejszego Juniora, Weterana, Psa Oddziału Nowy Targ, Psa Użytkowego, Psa Ras Polskich i Zwycięzcę Ras nieuznanych przez FCI.

O tytuł Najpiękniejszego Psa Wystawy BiS (Best in Show) konkurować mogły zwycięskie psy z dziesięciu poszczególnych grup FCI. Zwycięzcą sobotniej, XXI wystawy został pies klasy championów rasy Basenji – SULLA Liwang, którego właścicielem jest pani Dorota Müller z Łodzi, natomiast zwycięzcą niedzielnej, XXII wystawy został pies klasy championów rasy polski owczarek nizinny Avatar Marroza Kontekst, którego właścicielką jest pani Marta Rożańska z Tarnowa. Mimo, że to jedna z kolejnych wygranych tego multichampiona, właścicielka nie kryła wzruszenia. 

W ramach wystawy, odbył się też niezwykle widowiskowy pokaz szkolenia psów z udziałem licencjonowanych pozorantów i psów rozmaitych ras, jak również nieco luźniejsze, wdzięczne konkursy dodatkowe z cyklu “Dziecko i Pies”, “Kobieta i jej Pies” oraz “Mężczyzna i jego Pies”.

XXII Wystawę Psów Rasowych w Nowym Targu otwierał wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek, natomiast w uroczystości wręczenia pucharów dla najpiękniejszej psiej czwórki niedzielnej wystawy, uczestniczyła pani wiceburmistrz Joanna iskrzyńska-Steg.

/os

fot. z XXI wystawy – Związek Kynologiczny Oddział Nowy Targ

NT24TV 16.07.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również