Kamery live
prognoza pogody

Owca na wypasie i z…GPS-em

5 czerwca 2020 13:20

Projekt “Owca na wypasie” miał być tylko żartem na Prima Aprilis. Teraz wchodzi w fazę realizacji. Tylko do dziś do północy można brać udział w głosowaniu – ma ono na celu wyłonienie owcy, która zostanie wyposażona w nadajnik GPS z dostępem do Internetu. 

 

 

Owca na wypasie i z...GPS-em

Projekt „Owca na Wypasie” powstał po to, by “zaktywizować ludzi, dać im pewnego rodzaju „rozrywkę” oraz sprawdzić aktywność owiec”. 

Do udziału w projekcie wybrano stado Krzysztofa Gacha – Bacy z Nowego Targu, który pasie swoje owce na Hali Długiej pod siodłem Turbacza, na wysokości ponad 1200 metrów, a jego drewniana chata jest najwyżej położoną, czynną bacówką w Polsce.

Z racji organizowanych przez nas biegów na Turbacz nie wyobrażaliśmy sobie wyboru innego Bacy i stada – tłumaczą organizatorzy.

Spośród owiec wychodzących na redyk w Gorce wybrana zostanie ta jedna, która zostanie wyposażona w nadajnik GPS z dostępem do Internetu. Do piątku (5.06.2020) do godziny 23.59 trwa głosowanie na owcę, która dostąpi zaszczytu noszenia GPS’s. Dzięki niemu będziemy mogli monitorować ją przez cały sezon i dowiemy się jaki dystans pokonuje dziennie, tygodniowo, miesięcznie i sezonowo. Do tej pory nikt nie zmierzył jeszcze aktywności owiec, można znaleźć jedynie szacunkowe dane o sporych rozbieżnościach (10/15km).

Link do głosowania (liczy się ilość serduszek i lajków pod danym zdjęciem):

https://www.facebook.com/events/2466294036805534/permalink/2498004163634521/

To wydarzenie skupiające społeczność z całej Polski. Poza możliwością śledzenia trasy, jaką pokonuje owca projekt pozwoli na propagowanie lokalnego folkloru wśród szerokiej grupy odbiorców.

Projekt można śledzić na stronie wydarzenia na Facebook’u: Owca na Wypasie https://www.facebook.com/events/2466294036805534/, gdzie publikowane są aktualności, konkursy.

Po wyborze owcy zostanie zorganizowany konkurs na imię dla niej. Na stronie będą pojawiały się liczne zdjęcia i filmy z odwiedzin owcy oraz rozmowy z Bacą.

mat. nadesłane

os 05.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również