nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Otylia Swim Tour w Nowym Targu

130 dzieci z terenu Małopolski (głównie z Nowego Targu i Podhala) bierze dziś udział w nowotarskiej edycji Otylia Swim Tour. Nowy Targ jest jedną z sześciu miejscowości, a zarazem jedynym mniejszym miastem, które bierze udział w tegorocznej odsłonie projektu Fundacji Otylii i Ministerstwa Sportu i Turystyki, odbywającego się pod hasłem „Zostań mistrzem życia”. Zajęcia – na pływalni i sali gimnastycznej, sportowe i teoretyczne, dla dzieci, ale również ich rodziców i trenerów – prowadzi Otylia Jędrzejczak oraz cały sztab ekspertów i wybitnych trenerów. Głównym inicjatorem organizacji wydarzenia w Nowym Targu jest Mariusz Lach ze Szkółki Pływackiej Delfin.

W projekcie uczestniczą dzieci z Nowego Targu, Zakopanego, ale również spod Krakowa, czy Wadowic. Otylia Swim Tour w Nowym Targu otwierał uroczyście burmistrz Grzegorz Watycha. W wydarzeniu uczestniczyli też jego zastępcy, dyrektor SP 11 i MCSiR oraz Mariusz Lach, właściciel Szkółki Pływackiej Delfin, który jest głównym inicjatorem organizacji projektu właśnie w Nowym Targu. 

-Motto fundacji to Zostań mistrzem życia” – mówi w rozmowie z naszą telewizją Otylia JędrzejczakMy chcemy dzieciom pokazać, że poprzez rzeczy, które wychodzą ze sportu, czyli konsekwencja, determinacja, umiejętność wyznaczania sobie celów, szacunek dla drugiego człowieka, zasady fair play – to jedne z wielu cech, które są niezwykle istotne w sporcie. Dzięki tym cechom można osiągnąć swoje marzenia i cele w różnych rzeczach, które będą w życiu robić. To będzie promyczek – mówiła do dzieci – ale czy z tego wybuchnie ogień, będzie zależało od was wszystkich. 

Zapytaliśmy Otylię o to, jak podoba jej się Nowy Targ i Miejska Pływalnia:

-Jestem pierwszy raz w Nowym Targu i na tej pływalni. Rzeczywiście, robi na mnie wrażenie. Połączenie niecki głębokiej, na której możemy pływać i szkolić oraz niecki do nauki pływania wraz z formą zajęć rekreacyjnych, czyli tzw. zjeżdżalni, jest doskonałe, bo mamy kompleksowość. Rodzic przyprowadzając dziecko na naukę pływania, sam może skorzystać z aktywności fizycznej, dając przykład dziecku. Ja jestem sama mamą, 18-miesięcznej córki. Zawsze mówię jedną rzecz: adaptację w wodzie robią rodzice. Jak rodzic zacznie z dzieckiem uczęszczać na pływalnię to dziecko będzie na tę pływalnię uczęszczało. Tylko nie uczcie dzieci pływać, zostawcie to trenerom, drodzy rodzice!

Cały wywiad z Otylią Jędrzejczak oraz materiał filmowy z wydarzenia – w środowym „Przeglądzie Tygodniowym”!

/os

 

5 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna