Kamery live
prognoza pogody

Otwarte galerie handlowe, zniesione godziny dla seniora, nadal zamknięte restauracje i hotele

28 stycznia 2021 13:27

Rząd luzuje obostrzenia – ale mieszkańcy Podhala niewiele ich odczują. Co najmniej do 14 lutego pozostaną zamknięte wyciągi narciarskie, hotele i restauracje. Z pierwszym lutym mają się natomiast otworzyć sklepy w galeriach handlowych, galerie sztuki oraz muzea. Obowiązywać w nich będzie jednak reżim sanitarny. Co więcej, zniesione zostaną godziny dla seniora.

Otwarte galerie handlowe, zniesione godziny dla seniora, nadal zamknięte restauracje i hotele

Nadzieje podhalańskich przedsiębiorców prysły niczym mydlana bańka. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o wydłużeniu dotychczasowych obostrzeń do co najmniej 14 lutego. Dotyczą one takich obiektów jak hotele, pensjonaty, restauracje czy wyciągi narciarskie – wszystkie będą nadal zamknięte. Nie pomogły apele przedsiębiorców, akcje społeczne #otwieraMY czy spadek liczby zakażeń w Polsce.

– Sytuacja bez zmian pozostaje również w gastronomii. Można sprzedawać tylko na wynos. Hotele również są zamknięte dla podróżnych, również tych podróżujących służbowo. To samo tyczy się obiektów sportowych – poinformował minister zdrowia.

Nic nie zmieniło się również w sferze edukacji. Uczniowie z klas 1-3 Szkoły Podstawowej nadal będą uczęszczać do szkół, natomiast starsi uczniowie pozostaną w trybie nauki zdalnej. 

Zmianom ulegną natomiast galerie handlowe, galerie sztuki oraz muzea. Te zostaną otwarte już od 1 lutego. Obowiązywać je będzie reżim sanitarny, toteż liczba osób znajdujących się w wymienionych obiektach będzie ograniczona. Ze względu na otwarcie sklepów w galeriach handlowych zniesione zostaną godziny dla seniora. Dotychczas od 10:00 do 12:00 zakupy w sklepach mogły robić wyłącznie osoby powyżej 60 roku życia. Wraz z pierwszym lutym zasada ta zostanie zniesiona.

Piotr Starmach 28.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również