Kamery live
prognoza pogody

Otwarcie nowej siedziby Polskiego Związku Głuchych w Nowym Targu (video)

27 kwietnia 2017 19:57
Wyciszenie Włącz dźwięk

W miniony poniedziałek dokonano uroczystego otwarcia nowej siedziby Koła Terenowego Polskiego Związku Głuchych w Nowym Targu. W wydarzeniu wzięli udział nowotarscy samorządowcy. 

Obecna siedziba Polskiego Związku Głuchych mieści się przy ulicy Kościelnej, dokładniej w tej samej kamienicy, w której swoje Biuro Poselsko-Senatorskie mają posłanka Anna Paluch i senator Jan Hamerski. 

Na uroczystości nie zabrakło wyżej wymienionych. Ponadto, podczas oficjalnego przecięcia wstęgi obecni byli wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Jacenty Rajski, poseł Edward Siarka, wicestarosta nowotarski Władysław Tylka, dyrektor małopolskiego oddziału PFRON Marta Mordarska i ks. Zbigniew Płachta, proboszcz leżącej po sąsiedzku i zaprzyjaźnionej parafii pw św. Katarzyny. To właśnie do plebanii św. Katarzyny udano się na poczęstunek tuż po uroczystym otwarciu siedziby.

W roli gospodarzy wystąpili prezes Oddziału Małopolskiego PZG w Krakowie Adam Stromidło oraz prezes nowotarskiego koła Czesława Cieniawska. 

Przez cztery ostatnie lata, koło nie miało swojej siedziby, a jego członkowie spotykali się raz w miesiącu w salce katechetycznej, własnie przy kościele św. Katarzyny. 

/os

fot. Zbigniew Krauzowicz

filmy: youtube, Telewizja Głuchych

NT24TV 27.04.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również