Kamery live
prognoza pogody

Otwarcie lodowiska odwołane. Władze miasta: wykonawca o problemach powiedział nam w ostatnim momencie

Dziś o godz. 17.00 na nowotarskim Rynku miało odbyć się uroczyste otwarcie lodowiska. Niestety, po raz kolejny władze miasta zmuszone były odwołać wydarzenie. Wszystko przez problemy techniczne firmy odpowiedzialnej za przygotowanie lodowiska.

Otwarcie lodowiska odwołane. Władze miasta: wykonawca o problemach powiedział nam w ostatnim momencie

Fot. PS

Najpierw mobilne lodowiska na płycie rynku miało zostać otwarte w ubiegły piątek. Wówczas jednak okazało się, że ze względu na poważną awarię w agregacie chłodniczym wykonawca nie był w stanie przygotować na czas lodowiska. Zdecydowano zatem, aby uroczyste otwarcie odbyło się dziś o godzinie 17.00. Po przybyciu gości i władz miasta wykonawca poinformował… że lodowisko nie może być użytkowane.

 – Dowiedzieliśmy się w ostatniej chwili, tuż przed imprezą, że wykonawca nie przygotował tafli lodowiska za pomocą rolby. Powierzchnia lodu była pokryta 5 cm warstwą śniegu i grudami przypominającymi beton, co zostało potwierdzone przedstawicieli Podhalańskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego “Zwyrtany”. Na takiej powierzchni lodu nie dało się przeprowadzić pokazów ani dyskoteki, głównie ze względu na bezpieczeństwo użytkowników – mówi nam Arkadiusz Szymczyk, kierownik Referatu Sportu i Turystyki w Urzędzie Miasta w Nowym Targu.

Władze miasta dodają, że będą na bieżąco informować, kiedy lodowisko będzie mogłoby użytkowane. Jednocześnie urzędnicy zamierzają przeanalizować umowę z wykonawcą lodowiska i podejmą odpowiednie kroki wobec firmy, która nie zobowiązała się do zapisów umowy. 

Przypomnijmy: dziś o 17.00 na nowotarskim Rynku miało odbyć się uroczyste otwarcie mobilnego lodowiska. Na tafli lodowej publiczności mieli zaprezentować się członkowie Podhalańskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego “Zwyrtany” oraz MMKS Podhale Nowy Targ. Następnie o 18.00 miała rozpocząć się bezpłatna dyskoteka na lodzie.

Piotr Starmach 22.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
kierowiec 11:33 23.12.2021

nie widzę mojego komentarza.........

kierowiec 11:29 23.12.2021

to w Nowym Targu znikło lodowisko?????? nie szukacie geniusze ekonomii środków do pozyskania na sztuczne lodowisko, i go nie wykorzystujecie?????jakie wy wykształcenia macie, bo z tego co wyprawiacie to chyba WUML by wystarczył na takie zarządzanie!!!!!!

Zobacz również