Kamery live
prognoza pogody

Otwarcie dla JKH Jastrzębie

24 lutego 2021 23:11

Od wyjazdowej przegranej 0:2 rozpoczęli ćwierćfinałową  rywalizację (do czterech wygranych)  z JKH Jastrzębiem hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ.

Otwarcie dla JKH Jastrzębie

Nowotarżanie szybko ten mecz zaczęli sobie komplikować karami. W pierwszych 5 minutach złapali ich dwie. Co prawda w tym okresie gola nie stracili, ale zanim odzyskali rytm to w 8 min, dali się skontrować i  gola (uznanego po analizie video) dla gospodarzy zdobył .  Po chwili to „Szarotki” grały 5 na 4 i niewiele do szczęścia zabrakło , po którego strzale krążek otarł się o poprzeczkę bramki JKH.

Druga tercja to z kolei rosnąca inicjatywa Podhala. Nowotarżanie nacierali na bramkę Patrika Nechvatal. Ten jednak skutecznie odpierał te ataki. Pojedynki z nim przegrali m.in. Semen Babincew, Aleksandr Kułakow i Michal Vachovec. Nowotarżanie nie wykorzystali również liczebnej przewagi. Jastrzębianie groźni byli z kontrataku. Kilka raz zakotłowało się pod nowotarską bramką, ale czujny w niej był Igor Brikun.

W trzeciej tercji Podhala chciało kontynuować swoją ofensywę, ale w 44 min. karę złapał Kasper Bryniczka i grając w liczebnym osłabieniu nowotarżanie stracili drugiego gola. Z linii niebieskiej uderzył Paś, a tuż przed bramką „Szarotek” tor lotu krążka zmienił Kamil Wałęga. Ten gol jak się okazało rozstrzygnął definitywnie już losy tego spotkania. Podhalanie jeszcze próbowali coś zdziałać w końcówce. Seryjnie jednak marnowali dogodne do zdobycia gola sytuacje.

– Nic nie mogą zarzucić chłopakom. parę błędów zdecydowało o końcowym rezultacie. Przez cztery dni analizowaliśmy grę jastrzębian na wideo. Wiedzieliśmy co mamy grać. Taktycznie i fizycznie mecz się nam udał Niestety nie udało się zdobyć gola. Graliśmy solidnie, nie wykorzystujemy jednak dogodnych sytuacji – podsumował trener Podhala, Andriej Gusow.

Mecz numer dwa już we czwartek, ponownie na Jastorze

JKH Jastrzębie – Tauron Podhale Nowy Targ 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Bramki: 1:0 Paś (Bryk) 8, 2:0 Wałęga (Paś) 47.

JKH: Nechvatal – Bryk, Górny, Kasperki, Rac, Sawicki – Kimicek, Kostek, Urbanowicz, Havorka, Phillips – Jass, Horzelski, Wałęga, Sołtys, Paś – Michałowski, Sevczenko, Ł. Nalewajka, Wróbel, R. Nalewajka.

Podhale: Brikun – Chaloupka, Kubat, Babincew, Vachovec, Kułakow – Jaśkiewicz, Gajor, Hiltunen, Neupauer, Pettersson – Sulka, Mrugała, Bepierszcz, Bryniczka, Svec – Wsół, Szurowski, F. Kapica, Słowakiewicz, Worwa.

Sędziowali: Marcin Polak, Tomasz Radzik.

Kary: 8-8 min.

Stan rywalizacji do 4 wygranych: 1:0  

Maciej Zubek 24.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również