Kamery live
prognoza pogody

Oszustka “odczyniła złe uroki” i…okradła seniorkę

11 lipca 2023 15:43

73-letnia mieszkanka powiatu nowotarskiego uwierzyła oszustce, która rzekomo miała moc „odpędzania złych uroków”. Nieznajoma podczas obrzędów ukradła seniorce 12 000 zł

Oszustka

Kilka dni temu około godziny 14 do domu 73-latki w gminie Jabłonka przyszła nieznajoma, która w rozmowie przekazała, że na posesji seniorki znajduje się „zakopany pęk włosów” i przynosi on pecha gospodyni. Kobieta przekonywała, że ma moc odpędzania złych uroków. Po namowach, gospodyni zgodziła się w końcu na odprawienie obrzędów, aby odgonić złe moce. Warunkiem jednak było przyniesienie z domu wszystkich oszczędności i zawinięcie ich w ręcznik. Podczas odprawiania obrzędów kobieta nakazała 73-latce modlić się ze spuszczonym wzrokiem. Po zakończeniu poleciła schować ręcznik z gotówką do wersalki i nie wyjmować przez kolejne trzy dni, a następnie opuściła posesję. Po chwili jednak właścicielka sprawdziła zawartość ręcznika i okazało się, że połowa gotówki zniknęła. Złodziejka ukradła seniorce 12 000 złotych. Dochodzenie w sprawie kradzieży prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce. 

Tymczasem przestrzegamy przed kontaktem z osobami nieznajomymi, które przychodzą do naszego domu. Nigdy nie wiemy jakie mają wobec nas intencje. W żadnym wypadku nie informujmy ile gotówki posiadamy w swoim domu oraz nie przekazujmy nieznajomym swoich oszczędności.

Nie dajmy się oszukać i okraść!

źródło: KPP Nowy Targ

os 11.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również