Kamery live
prognoza pogody

Oszuści, którzy okradli mieszkankę Waksmunda, złapani

26 stycznia 2019 13:58

Nowotarskim policjantom udało się zatrzymać trzy osoby, które 9-ego stycznia oszukały 76-latkę na tzw. „wnuczka”. Kobieta straciła 52 tysiące złotych. Teraz oszuści znajdują się w Sądzie Rejonowym w Nowym Targu.

Oszuści, którzy okradli mieszkankę Waksmunda, złapani

W sprawie oszustwa zatrzymane zostały trzy osoby: 27-letni mieszkaniec Krakowa bez stałego miejsca zameldowania, 36-latek z powiatu Wielickiego oraz 21-latka z Łodzi. Mężczyźni byli wcześniej karani za podobne przestępstwa.

 – Funkcjonariusze z nowotarskiej komendy powiatowej, po przeprowadzeniu szczegółowej analizy materiałów dowodowych, natrafili na ich ślad i o 1:00 w nocy z środy na czwartek w Krakowie zatrzymali oszustów – komentuje mł. asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

W piątek cała trójka została doprowadzona do prokuratury, po czym usłyszała zarzuty oszustwa w ramach artykułu 286 par. 1 kodeksu karnego. Oszustom grozi od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy: 9-ego stycznia do 76-letniej mieszkanki Waksmunda zadzwoniła kobieta podająca się za jej wnuczkę. W trakcie rozmowy telefonicznej przekazała informację, że syn 76-latki miał wypadek samochodowy i zabił na przejściu dla pieszych 15-letnią dziewczynę z Niemiec, przebywającą w Polsce na wakacjach. Następnie inna kobieta podająca się za policjantkę potwierdziła informację o wypadku, dodając, że jeżeli 76-latka nie wpłaci kaucji w kwocie 120-u tysięcy złotych to syn pójdzie do więzienia na terenie Niemiec. Oszustka zabroniła jej dzwonić do kogokolwiek przekonując, że telefon jest na podsłuchu. Następnie mieszkanka Waksmunda przekazała oszczędności swojego życia w kwocie 52 tysięcy złotych czekającemu pod domem mężczyźnie, który podawał się za adwokata syna. Kiedy się zorientowała się, że to oszustwo, po „adwokacie” nie było już śladu.

Więcej szczegółów dotyczące zdarzenia znajdziecie tu:

Kolejne oszustwo metodą „na wnuczka”

Według przeprowadzonego przez policję śledztwa 27 latek w trakcie oszustwa miał być „adwokatem”, który odbierał od starszej pani jej oszczędności. 36-latek z kolei był jego kierowcą.

Teraz policja wnioskuje o tymczasowy areszt dla obu mężczyzn, którzy przebywają w nowotarskim Sądzie Rejonowym. Wczoraj wobec kobiety został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Więcej informacji Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu przekaże w poniedziałek.

 

/ps/

Piotr Starmach 26.01.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również