Kamery live
prognoza pogody

„Orły Ziętary” ponownie lecą za ocean

5 stycznia 2019 23:44
Drugi rok z rzędu w hotelu „Casa” w Nowym Targu odbyła się prezentacja drużyny „Tauron Ziętara Eagels”, która już w lutym ponowie wyjdzie za ocena, by wziąć udział w jednym z najmocniejszych młodzieżowych turniejów „Quebec International PeeWee Hockey Tournament”. Turniej ten uznaje się za nieoficjalne Mistrzostwa Świata dwunastolatków.
„Orły Ziętary” ponownie lecą za ocean

Nasz pierwszy, zeszłoroczny wyjazd był bardzo owocny pod każdym względem, dlatego postanowiliśmy kontynuować ten projekt – podkreślił Piotr Ziętara, właściciel Hokejowej Szkoły Ziętary, która od kilku lat zajmuje się organizacją profesjonalnych „campów” dla młodych hokeistów. – Chłopcy mieli okazję sprawdzić się w konfrontacji z rówieśnikami z najmocniejszych hokejowych ośrodków na świecie. Graliśmy m.in. z młodzieżowymi drużynami klubów z NHL. Pokazaliśmy się na tyle z dobrej strony, że w tym roku dostaliśmy zaproszenie do grupy mocniejszej. Tam za przeciwników będziemy mieć m.in. młodzieżowe drużyny San Jose Sharks, NY Islanders czy Caroline Hurracines – podkreśla Piotr Ziętara.

W tym roku chętnych na wyjazd za ocena było ponad 100 zawodników. Drogą selekcji wytypowanych zostało 21 młodych hokeistów z rocznika 2006.

W porównaniu z zeszłym rokiem, zgłosiło się ponad dwa razy więcej zawodników. Bardzo poważnie podeszliśmy do selekcji i wydaje mi się, a raczej jestem przekonany, że wybraliśmy najlepszych w Polce hokeistów w tym roczniku – zaznaczył Piotr Ziętara.

O tym jak ważne są tego typu wyjazdy, przekonywał główny trener i założyciel Hokejowej Szkoły Ziętary, znakomity prze laty zawodnik i szkoleniowiec Walenty Ziętara.

Tylko w rywalizacji z lepszymi można się rozwijać. Granie tylko i wyłącznie na własnym podwórku mija się z jakimkolwiek sensem szkoleniowym. Już 20 lat temu zainicjowałem taki projekt. Wówczas z rocznika 1985 wyselekcjonowaliśmy grupę 25 zawodników, z którą potem pojechaliśmy m.in. do USA . Tam mieliśmy możliwość konfrontacji z najlepszymi drużynami w tej kategorii wiekowej. Graliśmy też w Moskwie z drużyną Dynama w barwach której występował wówczas m.in. Aleksander Owieczkin. Łącznie w ciągu roku rozegraliśmy 32 mecze. Niestety z rożnych względów ta drużyna przestała funkcjonować. A szkoda, bo jestem przekonany że gdybyśmy to kontynuowali w kolejnych latach, to dzisiaj nasza reprezentacja seniorów grała by i to z powodzeniem w Elicie. To nie jest tak, że w Polsce nie mamy hokejowych talentów. Mamy i to pod dostatkiem. Tyle że potem gdzieś ten ich potencjał niweczymy– przekonywał Walenty Ziętara, któremu w pracy trenerskiej pomagają, obok syna Piotra, także Krzysztof Zborowski i Marcin Cieślak.

Tauron Ziętara Eagels ma w planach udział także w innych prestiżowych turniejach m.in. na Łotwie i w Szwajcarii.

Maciej Zubek 05.01.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również