Kamery live
prognoza pogody

Orawa. Nie żyje 1,5-roczny chłopiec, który w trakcie burzy wyszedł z domu

6 sierpnia 2023 12:12

Dziecko znaleziono w Zubrzycy Górnej z ranami głowy. Mimo reanimacji, zmarło w nowotarskim szpitalu. 

Orawa. Nie żyje 1,5-roczny chłopiec, który w trakcie burzy wyszedł z domu

Tragiczna informacje. Zaledwie 1,5-roczny chłopiec w sobotni wieczór pod nieuwagę rodziców wybiegło z domu – w ulewny deszcz i burzę. Rodzice zaginięcie chłopca zgłosili dopiero po pół godzinie, kiedy zrozumieli, że pociechy nie ma w domu.

W akcję poszukiwawczą włączyli się policjanci, strażacy oraz ratownicy Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Nieprzytomnego chłopca odnaleziono dopiero po ponad godzinie przy pobliskim potoku, z raną głowy. 

 – Na miejscu przeprowadzono akcję ratunkową, a następnie dziecko zostało przewiezione do szpitala, gdzie stwierdzono zgon. Na miejscu zdarzenia z udziałem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu przeprowadzono czynności procesowe – informuje Dorota Garbacz z nowotarskiej Komendy Powiatowej Policji.

Rodzice zostali zatrzymani. Początkowe badania wykazały, że oboje byli pod wpływem alkoholu. Później policja podała bardziej szczegółowe informacje: ojciec miał ponad półtora promila alkoholu we krwi, natomiast matka okazała się trzeźwa.

 – Okoliczności tej tragedii wyjaśni prowadzone w sprawie śledztwo – dodaje rzeczniczka prasowa policji.

Piotr Starmach 06.08.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również