Kamery live
prognoza pogody

Opowieści o żubrach w nowotarskiej bibliotece

16 czerwca 2023 23:19

Życie i zwyczaje żubrów – największych ssaków lądowych w Europie, a w Polsce gatunek podlegający ścisłej ochronie – był tematem spotkania, które odbyło się 14 czerwca w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu. Wydarzenie poprowadził leśniczy z Nadleśnictwa w Nowym Targu, pan Krzysztof Przybyła, który zaprezentował zdjęcia z hodowli żubrów oraz podzielił się wiedzą o tych niezwykłych zwierzętach.

Opowieści o żubrach w nowotarskiej bibliotece

Uczestnicy spotkania – dzieci i ich opiekunowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego numer 1 w Nowym Targu- mogli nie tylko wysłuchać ciekawych informacji o żubrach, ale również fragmentów książki dla dzieci o Żubrze Pompiku, w formie zachęty do poznania całej serii przygód tego sympatycznego zwierzaka. Zapraszamy wszystkie dzieci do poznania Pompika i przeczytania o jego niesamowitych przeżyciach w serii książeczek dostępnych w nowotarskiej bibliotece.

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu

os 16.06.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również