Kamery live
prognoza pogody

Olimpiada Skarbowców powraca na Podhale po ponad 12 latach

23 maja 2022 15:54

Już za trzy dni Nowy Targ stanie się areną zmagań dla dwóch tysięcy zawodników i kibiców z całego kraju, którzy wezmą udział w XIX Mistrzostwach Polski Skarbowców. Nie będzie to jednak pierwsza taka impreza pod Tatrami – wcześniej skarbowcy rywalizowali chociażby w Zakopanem.

Olimpiada Skarbowców powraca na Podhale po ponad 12 latach

Już za trzy dni w Stolicy Podhala rusza Olimpiada Skarbowców. Od czwartku do soboty (26-28 maja) zawodnicy będą rywalizować ze sobą w jedenastu dyscyplinach. Będą zawody w kolarstwie MTB o Puchar Burmistrza Nowego Targu, strzelectwo, bieg przełajowy, nordic walking, przeciąganie liny, piłka nożna, skok w dal, pływanie, badminton, tenis stołowy i tenis ziemny.

Warto dodać, że Nowy Targ nie będzie pierwszą miejscowością na Podhalu, które postanowiły zorganizować Olimpiadę Skarbowców na własnym terenie. Na podobny zabieg w 2009 r. zdecydowało się także Zakopane. Władze miasta pod Giewontem przyjęły wówczas ponad trzy tysiące zawodników z całej Polski. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością, zorganizowano dziesięć różnych konkurencji, a dla wielu z tamtejszych zawodników była to dopiero pierwsza okazja zobaczenia rejonu Podhala na własne oczy.

Tegoroczna, XIX edycja Mistrzostw Polski Skarbowców ściągnie do Nowego Targu ok. dwóch tysięcy pracowników administracyjnych z całego kraju. Władze Stolicy Podhala nie ukrywają, że zawody – organizowane przez Fundację Skarbowości im. Jana Pawła II – mają dać miastu turystyczny impas na kolejne lata. 

 – Mamy nadzieję, że atrakcje, które spotkają goście, przebywając w Nowym Targu i okolicach, spowodują, że będą tu wracać. Niektórzy będą być może pierwszy raz. Chcemy im pokazać m.in. ścieżki rowerowe – informuje burmistrz miasta, Grzegorz Watycha.

Atrakcyjne będą nie tylko ścieżki rowerowe. Dużą zachętą ma być także powstająca niedaleko Brama w Gorce czy plany MZK ws. uruchomienia linii autobusowej na Palenicę Białczańską (czyli do Morskiego Oka). Teraz nadarza się dobra okazja na organizację takiej imprezy – już za półtora roku turyści z całej Polski, jadąc dwupasmową zakopianką pod Tatry, kończyć będą szybką podróż właśnie w Nowym Targu. Część z nich pojedzie dalej, w stronę Zakopanego, inni będą szukać noclegów i atrakcji w mieście. 

Nowy Targ będzie gościł ok. 2 tysięcy turystów. Już za tydzień ruszają tu XIX Mistrzostwa Polski Skarbowców

Piotr Starmach 23.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również