Kamery live
prognoza pogody

Okradł znajomych

28 maja 2020 12:16

Zarzuty kradzieży oraz zakłócenia miru domowego usłyszał 21-latek, który przedwczoraj nad ranem ukradł ponad 700 zł z domu swoich znajomych. Złodziej sam się zdemaskował, gdy przez przypadek narobił hałasu. 

Okradł znajomych

Oto pełna notatka policyjna relacjonująca zdarzenie:

26 maja, około godz. 4 nad ranem w jednym z domów na terenie gminy Nowy Targ, mieszkańców zbudziły hałasy dochodzące z niższego piętra. Domownicy  zeszli sprawdzić co się dzieje, jednak nikogo nie zauważyli, natomiast kiedy wyszli przed dom zobaczyli zaparkowany przed posesją samochód. Był to pojazd  znanego im 21-latka, który bywał wcześniej u nich w gościnie. Po chwili intruz wyszedł z ukrycia i został ujęty przez domowników, którzy o całym zdarzeniu poinformowali policję.

Na miejscu policjanci ustalili, że 21-latek w nocy wszedł do środka domu przez kotłownię i ukradł z portfela domowników 740 złotych. Gdy narobił hałasu ukrył się za budynkiem. Kiedy zorientował się, że został zdekonspirowany, wyszedł z ukrycia.

Poszkodowani odzyskali swoje pieniądze, a 21-latek został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy.  Po południu  usłyszał zarzuty kradzieży (art. 278 kk) i zakłócenia miru domowego (art. 193 kk). Zatrzymany przyznał, że to nie był pierwszy raz, kiedy ukradł pieniądze właścicielom. Podczas poprzednich wizyt w ich domu również zabierał pieniądze z portfela i łącznie ukradł ponad 4 tys. złotych. Za kradzieże  grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu

os 28.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również