Kamery live
prognoza pogody

Ogłoszono przetarg na rozbudowę drogi łączącą Skawę z Rabą Wyżną

26 lipca 2020 13:41

Coraz bliżej inwestycji jaką jeszcze w tym roku chce zrealizować Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu. Szersza jezdnia, budowa kanalizacji czy chodników po obu stronach ma zapewnić nie tylko większy komfort ale i bezpieczeństwo pieszych i kierowców.

Ogłoszono przetarg na rozbudowę drogi łączącą Skawę z Rabą Wyżną

Fot. Nowytarg24.tv, zdj. ilustracyjne

 

Kolejny dofinansowany z Funduszu Dróg Samorządowych projekt, jaki zostanie wykonany na terenie powiatu nowotarskiego obejmuje realizację zadania pn.: „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1665K Skawa – Raba Wyżna w km od 5+541,60 do km w 6+972,07 w miejscowości Spytkowice i Raba Wyżna, Powiat Nowotarski”, w ramach którego wykonana będzie budowa chodnika po obu stronach jezdni, poszerzenie jezdni, budowa ścieki przy krawężnikach wzdłuż chodnika oraz budowa kanalizacji wraz wykonaniem przepustów, przebudowa zjazdów i ogrodzeń, położenie nowej nawierzchni, montaż barier ochronnych, a także wykonanie zatoki autobusowej oraz przejścia dla pieszych.

 

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także poprawę oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych. Całkowita wartość inwestycji opiewa na kwotę 3 587 403,49 zł z czego 1 769 866,00 zł to wartość dofinansowania.

 

Termin wykonania inwestycji zaplanowany jest na listopad 2020 roku.

 

Źródło: Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu

Piotr Starmach 26.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również