Kamery live
prognoza pogody

Oficjalnie ruszyła budowa największej galerii handlowej na Podhalu – wmurowano Akt Erekcyjny pod Color Park w Nowym Targu

9 października 2017 15:24
Wyciszenie Włącz dźwięk

Przy udziale przedstawicieli lokalnych władz państwowych i kościelnych dokonano dziś uroczystego wmurowania Aktu Erekcyjnego pod budowę największej galerii handlowo-rozrywkowej Podhala. Otwarcie Color Parku, zlokalizowanego tuż przy "zakopiance" na granicy Nowego Targu i Szaflar planuje się na ostatni kwartał 2018 roku. 

W trakcie uroczystości oficjalnie przekazano władzom lokalnym i regionalnym wybudowane przez inwestora rondo oraz infrastrukturę drogową na “zakopiance”. Podkreślano niejednokrotnie, że budowa ronda znacząco poprawiła bezpieczeństwo i widoczność w tym miejscu “zakopianki”, a burmistrz Grzegorz Watycha przekazał głównemu inwestorowi Zbigniewowi Głowackiemu, oficjalne podziękowania.

– Do dzisiejszej uroczystości prowadziły nas długie miesiące, prawie dwuletni okres przygotowań, różnych starań, zabiegów  po to, aby ta inwestycja budowy galerii handlowej mogła wejść w fazę realizacyjną, by można było mówić o jakichś terminach kiedy mieszkańcy Nowego Targu i Podhala, a także goście licznie przybywający mogli z tej infrastruktury handlowej, ale przede wszystkim rozrywkowej korzystać – mówił burmistrz Grzegorz Watycha. Nowotarżanie – jak wynikło z przeprowadzonych konsultacji społecznych – liczą przede wszystkim na infrastrukturę rozrywkową, w tym multipleks kinowy.  – Dziękuję za to, co firma przeznaczyła na przygotowanie infrastruktury drogowej. Czekamy na ten moment, kiedy będziemy mogli gościć w progach tej galerii, cieszyć się jej atrakcjami. Liczymy, że sama budowa po pewnych początkowych perypetiach proceduralnych, przebiegnie bez większych problemów.

W uroczystości udział wzięli również: starosta nowotarski – Krzysztof Faber, pani wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska – Steg, ks. proboszcz Jan Karlak, który poświęcił teren budowy, przedstawiciele inwestora, generalnego wykonawcy – FB Antczak z Kalisza oraz firmy odpowiedzialnej za koncepcję komercyjną i wynajem – Mallson Polska. 

Zbigniew Głowacki, prezes spółki Nowotarska – inwestor obiektu podkreślał w swoim przemówieniu, że oferta centrum będzie dopasowana do potrzeb całej rodziny:

– Projektowaliśmy Color Park przede wszystkim z myślą o potrzebach lokalnej społeczności. Centrum, oprócz szerokiej oferty handlowej będzie realizowało w znacznym stopniu także funkcje rozrywkowe – multipleks kinowy Cinema 3D, klub fitness, place zabaw – wszystko to ma dostarczyć mieszkańcom Nowego Targu tych usług, których do tej pory brakowało. Ponadto mamy w przyszłości w planach realizację na terenie obiektu wielu wyjątkowych imprez i wydarzeń kulturalno-rozrywkowych.

 

(wizualizacja wnętrza)

 Z kolei Marcin Antczak – prezes FB ANTCZAK – spółki, która będzie generalnym wykonawcą inwestycji zwrócił uwagę na szybkie tempo budowy obiektu i jego ciekawy projekt:

– Pierwsze prace na budowie inwestycji rozpoczęliśmy we wrześniu tego roku. Wspólnie z inwestorem mamy ambicje zrealizować inwestycje w okresie roku. Harmonogram prac jest bardzo napięty, ale realny, zwłaszcza, że nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w realizacji wielkogabarytowych obiektów, także galerii handlowych. Zakładamy, że do końca roku będzie można podglądać już pierwszą kondygnację, a na przełomie kwietnia i maja chcemy przekazać pierwsze lokale najemcom, aby mogli przygotowywać ich finalne aranżacje. Z punktu widzenia budowlanego na pewno ciekawe będą rozwiązania zastosowane przy budowie części kinowej – mam nadzieję, że uda nam się zaprosić przedstawicieli lokalnych mediów na teren budowy, by pokazać, jak ten proces przebiega.

Aktualnie trwają zaawansowane prace nad komercjalizacją obiektu. Łączna powierzchnia najmu w obiekcie to blisko 28 tys mkw. Ponad 70% obiektu jest już wynajęta a na znaczną część pozostałej powierzchni finalizowane są umowy najmu. W obiekcie znajdą się OBI – największy w regionie market „Dom i Ogród”, jedyny w regionie multiplex – 4 salowe kino Cinema 3D, supermarket spożywczy, ponad 80 salonów polskich i zagranicznych marek, sklepy odzieżowe, obuwnicze i sportowe, perfumeria, drogeria oraz szereg punktów usługowych i gastronomicznych, a także restauracja Drive Thru czy stacja paliw. Dla klientów przewidziano także 560 miejsc parkingowych.

/os

NT24TV 09.10.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również