Kamery live
prognoza pogody

Odnaleźli skradziony motorower dzięki zgłoszeniu o “dzikich wysypiskach”

15 stycznia 2022 09:50

Podczas weryfikacji zgłoszenia naniesionego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, nowotarscy dzielnicowi ujawnili ostatnio skradziony motorower.

Odnaleźli skradziony motorower dzięki zgłoszeniu o

5 stycznia br. na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione zgłoszenie w kategorii: dzikie wysypiska śmieci, o treści „obok potoku leży skuter, po sprawdzeniu terenu wokół skutera okazało się że skuter nie ma koła i silnika, wygląda na to że ktoś go po prostu wyrzucił”. Ze zgłoszenia wynikało, że porzucony pojazd leży przy potoku w Nowym Targu na os. Nowym.

-Każde naniesione na mapę zgłoszenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji. Tak było i w tym przypadku. Dzielnicowi z Rewiru Dzielnicowych nowotarskiej komendy pojechali we wskazane miejsce, gdzie potwierdzili zgłoszenie. Policjanci ujawnili porzucony i niekompletny motorower marki Yamaha.  Po sprawdzeniu numeru VIN w policyjnej bazie okazało się, że pojazd o wartości 4 tysięcy złotych został skradziony pod koniec sierpnia ub.r. na terenie Nowego Targu. Jednoślad został zabezpieczony do sprawy – podaje szczegóły zdarzenia asp. Dorota Garbacz z KPP w Nowym Targu. 

KMZB funkcjonuje od 2016 roku. Na mapie najczęściej zgłaszane informacje dotyczą nieprawidłowego parkowania, przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym, czy wałęsających się bezpańskich psów. Na mapie znajdują się również informacje o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie występujących na terenie danej jednostki m.in.: kradzież cudzej rzeczy, kradzież z włamaniem, rozbój, uszkodzenie rzeczy, wymuszenie, bójka, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, oszustwo na wnuczka i na policjanta oraz przestępstwa na tle seksualnym, przestępstwa narkotykowe związane z posiadaniem i udzielaniem innej osobie środków odurzających lub substancji psychotropowych, przestępczość nieletnich, uwzględnione zostały także wybrane kategorie przestępstw gospodarczych, informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym i wypadkach drogowych.

W 2021 roku w powiecie nowotarskim zostało naniesionych 1392 zgłoszenia, z czego 53,5% zostało potwierdzonych.

“Mapa” nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji! W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

źródło: KPP Nowy Targ

os 15.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również