nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

ODEZWA DO MIESZKAŃCÓW W SPRAWIE BEZUMOWNEGO KORZYSTANIA Z USŁUG MZWiK

Szanowni Państwo,
Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowym targu Sp. z o.o. prowadzi działalność związaną z zaopatrzeniem w wodę oraz usuwaniem i oczyszczaniem ścieków na terenie miasta. 

Informujemy, że korzystanie z tych usług podlega opłacie, określanej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (Ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków z dnia 7 czerwca 2001r).

Osoby i firmy odprowadzające ścieki do miejskiej kanalizacji sanitarnej zobowiązane są do podpisania umowy z MZWiK oraz należytego uiszczania odpowiednich opłat. Osoby nie podłączone do kanalizacji powinny mieć wybudowane na posesji szczelne szamba bądź
przydomowe oczyszczalnie ścieków i z tego tytułu ponosić opłaty za wywóz zawartości zbiorników. W każdym z powyższych przypadków koszty wynikają z potrzeby ochrony środowiska naturalnego.

Osoby i firmy korzystające z miejskiej sieci wodociągowej powinny mieć zawartą odpowiednią umowę, i uiszczać opłaty, zgodnie z ustanowioną taryfą. Osoby korzystające tylko z własnych studni bądź pobierających wodę z różnego rodzaju komitetów, zwolnione są z obowiązku posiadania umowy z MZWiK, jeśli jednocześnie nie mają podłączenia z miejską siecią wodociągową. Posiadanie umowy na odbiór ścieków jest obligatoryjne.

Na terenie miasta Nowy Targ odnotowujemy przypadki bezumownego korzystania z usług MZWiK, to znaczy bez zawartej pisemnej umowy i bez ponoszenia opłat. Przypominamy, że są to czyny niezgodne z prawem i karalne – grzywna może sięgać nawet 10.000 zł.

Zachęcamy osoby i firmy podejrzewające, że mogą nieświadomie korzystać z naszych usług bez zawartej umowy oraz bez ponoszenia odpowiednich opłat, do zgłaszania się do siedziby naszej firmy, na ulicę Długą 21, celem uregulowania sytuacji formalno-prawnej.

Informujemy, że osoby, które zgłoszą się do nas, do końca roku 2018, nie poniosą żadnych konsekwencji z tytułu wcześniejszego bezumownego korzystania z naszych usług, jak również, do końca roku 2018 nie będą im naliczane żadne opłaty bieżące.

Po upływie tego terminu spółka będzie egzekwować swoje prawa wynikające z Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, w szczególności odnoszące się do uniemożliwienia korzystania z sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, a także ponoszenia karnych opłat, zgodnie z ustawą.

Dariusz Latawiec

Prezes Zarządu

 

Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu Sp. z o.o.
34-400 Nowy Targ, ul. Długa 21,  tel. 18 266 36 14  www.mzwik.nowytarg.pl
NIP: 735-286-95-68 REGON: 366273119

 
1 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna