Kamery live
prognoza pogody

Wiązanka dla bohatera. Tradycja w przeddzień 11 listopada

11 listopada 2021 10:23

To już miejska tradycja, że w Nowym Targu obchody Narodowego Dnia Niepodległości rozpoczyna się zawsze… 10 listopada. W ten dzień przedstawiciele władz miasta, powiatu oraz lokalnych służb mundurowych w towarzystwie młodzieży szkolnej odwiedzają nowotarski cmentarz, by złożyć wiązanki na grobach osób zasłużonych w walce o niepodległą Polskę.

 

 

Wiązanka dla bohatera. Tradycja w przeddzień 11 listopada

Tym razem było podobnie. W środę wiązanki zostały złożone na grobach powstańców, legionistów, żołnierzy oraz na indywidualnych grobach nowotarżan zasłużonych dla niepodległości naszej ojczyzny. Wszyscy oni spoczywają na cmentarzu w Nowym Targu.

 

– Oddaliśmy hołd  bohaterom, którzy walczyli o naszą wolność – podsumował wizytę na nekropolii burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha. 

W tym roku przedstawicielom władz i służb mundurowych towarzyszyła  spora  reprezentacja uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu. 

zdjęcia: Urząd Miasta Nowy Targ/Facebook

os 11.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również