Kamery live
prognoza pogody

Od poniedziałku utrudnienia na “Zakopiance”

15 marca 2019 14:58

Od poniedziałku kierowców w Nowym Targu czekają kolejne utrudnienia. W związku z remontami drogowcy od poniedziałku na wiadukcie tzw. “Zakopianki” wyłączą z ruchu dwa pasy jezdni. 

Od poniedziałku utrudnienia na

W związku z remontem dwóch wiaduktów w ciągu DK47 (“Zakopianki”), w Nowym Targu nad ul. Grel, w poniedziałek (18.03.2019 r.) o godz. 11.00 zmieniona zostanie organizacja ruchu. Zmiana ta będzie polegała na zamknięciu dwóch pasów ruchu “Zakopianki” oraz przekierowaniu ruchu na prawy, wiadukt. Ruch odbywał się będzie w dwóch kierunkach po jednym wiadukcie.

Od 4.03 do 30.06.2019 r. całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów będzie ul. Grel, przebiegająca pod wiaduktami. Ulicą mogą poruszać się wyłącznie piesi. Po wybudowaniu przełączki od poniedziałku 18.03.2019 r., godz.11.00. zamknięty dla ruchu zostanie jeden wiadukt i na nim prowadzony będzie remont. Pojazdy poruszać się będą po jednym obiekcie, prawym i jednym pasem ruchu w każdym kierunku.

W trakcie remontu na wiadukcie prawym jadąc w kierunku Zakopanego wymieniane będą belki nośne pomostu, natomiast na sąsiednim wiadukcie wzmocniona zostanie płyta pomostu. Ponadto wykonane zostanie opłaszczowanie betonowe (obłożenie betonem) przyczółków, wymieniona nawierzchnia, krawężniki i bariery. Wiadukt, na którym prowadzone będą prace wyłączony zostanie z ruchu całkowicie.

Zakończenie robót remontowych planowane jest na 26.09.2019 r. Ich koszt wyniesie ok. 3 mln 200 tys. zł.

/źródło: GDDKiA w Krakowie/

redakcja 15.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również