PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Od jutra remont “Zakopianki” na Niwie

22 września 2020 10:17

Dziś wyrównywanie poboczy, natomiast od jutra start wszystkich prac. Dwustumetrowy odcinek tzw. “Zakopianki” na Niwie w ciągu kilku dni ma zostać wyremontowany. To oznacza m.in. wprowadzenie ruchu wahadłowego, dlatego kierowcy muszą nastawić się na tworzące się korki w tym rejonie.

Od jutra remont

Fot. GDDKiA w Krakowie

Jak poinformowali drogowcy, od środy rozpoczną się prace związane z remontem nawierzchni na tzw. “Zakopiance” w Nowym Targu, na osiedlu Niwa. Tymczasem już dziś wystartowały prace prace wyrównujące pobocza na odcinku dwustu metrów. Dokładne kalendarium robót GDDKiA na Niwie wygląda następująco:

22.09 – równanie poboczy

– 23.09 – frezowanie nawierzchni – ruch wahadłowy, kierowany ręcznie przez uprawnionych pracowników, na długości prowadzonych prac

– 24.09 – ułożenie warstwy wiążącej nawierzchni – ruch wahadłowy, kierowany ręcznie przez uprawnionych pracowników, na długości prowadzonych prac

– 28.09 – ułożenie warstwy ścieralnej – ruch wahadłowy

– 29.09 – prace porządkowe, uzupełnienie poboczy

Prace będą prowadzone w ciągu dnia. Kierowcy muszą zwrócić uwagę na konieczność manewrowania przez robotników dużym sprzętem technologicznym na odcinku wykonywanych prac bitumicznych. Ze względu na wprowadzenie ruchu wahadłowego trzeba nastawić się na bardzo duże korki w tym rejonie. Wartość wszystkim prac wyniesie ok. 550 tysięcy złotych.

/źródło: GDDKiA w Krakowie/

Piotr Starmach 22.09.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również