Kamery live
prognoza pogody

Od dziś można wjeżdżać na Słowację

20 czerwca 2020 15:55

Zgodnie decyzją władz słowackich od godziny 6.00 w dniu 20 czerwca 2020 roku zniesione zostają dotychczasowe obostrzenia w ruchu osobowym z terytorium Polski. Polska została dodana do listy państw, które zostały uznane za bezpieczne pod względem zagrożenia epidemicznego koronawirusem.

Od dziś można wjeżdżać na Słowację

Od dziś możliwy jest zarówno tranzyt w kierunku Polski jak i z Polski do innych krajów UE (Austria, Czechy, Węgry). Zniesione zostają obostrzenia w zakresie swobodnego przemieszczania się z Polski przez terytorium Słowacji w celach służbowych, zawodowych, turystycznych, odwiedzin i innych. Oznacza to, że obywatele Polski mogą przejechać przez granicę z naszymi południowymi sąsiadami bez ryzyka odbycia kwarantanny. W ubiegłym tygodniu wjazd na teren Słowacji możliwy był tylko po okazaniu ujemnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 w swoim organizmie. Ci, którzy nie posiadali takiego dokumentu, byli zmuszeni płacić mandat w wysokości nawet 1600 euro oraz musieli odbyć 14-dniową kwarantannę.

 

/źródło: gov.pl/

Piotr Starmach 20.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również