Kamery live
prognoza pogody

Od 1 kwietnia będzie można złożyć wniosek o tzw. “żłobkowe”

30 marca 2022 16:16

Od 1 kwietnia będzie można złożyć do ZUS elektroniczny wniosek o dofinansowanie opłaty za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna. To kolejne wsparcie rodzin, które sprzyja łączeniu obowiązków rodzinnych z zawodowymi.

Od 1 kwietnia będzie można złożyć wniosek o tzw.

Aby skorzystać z dofinansowania, dziecko musi chodzić do żłobka lub klubu dziecięcego wpisanego do rejestru żłobków i klubów dziecięcych albo być pod opieką dziennego opiekuna wpisanego do wykazu opiekunów. Dziecko musi być wpisane do tego rejestru lub wykazu przez żłobek, klub dziecięcy lub dziennego opiekuna. Trzeba przekazać dane swoje i dziecka placówce, do której uczęszcza dziecko.

Dofinansowanie pobytu w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna przysługuje na dziecko, na które ZUS nie przyznał rodzinnego kapitału opiekuńczego. Za ten sam okres można otrzymać albo dofinansowanie, albo rodzinny kapitał opiekuńczy. Wniosek, tylko elektroniczny, można będzie złożyć do ZUS przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal [email protected] albo swój bank, jeśli uruchomi tę usługę.

informacja prasowa ZUS

os 30.03.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również