PILNE

Ocho! Festiwal – Lao Che i The Dumpligs gwiazdami festiwalu w Ochotnicy Dolnej

11 lipca 2019 16:24

OCHO! FESTIWAL to preludium koncertów muzyki rozrywkowej w Ochotnicy Dolnej. 14 lipca w sercu Gorców będzie rozbrzmiewać muzyka znakomitych polskich zespołów. W ramach festiwalu na scenie w samym centrum Ochotnicy wystąpi lokalny zespól KNT, gwiazdami wieczoru będą THE DUMPLINGS  i LAO CHE. Gmina Ochotnica Dolna pragnie poprzez organizacje ww. wydarzenia  upowszechniać polską muzykę oraz uznanych autorytetów muzycznych w środowisku młodego pokolenia, jednocześnie promując Gminę jako przyjazne, otwarte miejsce dla młodych ludzi. Organizatorem festiwalu jest Gmina Ochotnica Dolna oraz Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej. Startujemy o godz. 18:00.

Ocho! Festiwal - Lao Che i The Dumpligs gwiazdami festiwalu w Ochotnicy Dolnej

THE DUMPLINGS

Błyskotliwy debiut The Dumplings w 2013 roku sprawił, że ich muzyką zainteresowały się największe wytwórnie w Polsce. W ciągu miesiąca zdobyli 13 tysięcy fanów na Facebooku (aktualnie jest ich 120 tysięcy). Zespół zagrał do tej pory setki koncertów, zarówno na festiwalach showcase’owych takich jak: Liverpool Sound City, The Great Escape w Brighton czy Europavox we Francji, jak i regularnych festiwalach polskich i zagranicznych: Off Festival, Grape Festival, Open’er, Colours of Ostrava, Sziget Festival. The Dumplings grali także koncerty w Tokio, Paryżu, Londynie, Meksyku oraz na legendarnym festiwalu dla młodych zespołów – SXSW w Austin w Teksasie. „No Bad Days” (2014) – Fryderyk w kategorii Debiut za 2014 rok. Płyta pojawiła się w wielu rankingach podsumowujących rok 2014 (m. in. 4 miejsce wg. Dziennikarzy Gazety Wyborczej i 9 miejsce według Onetu). „Sea You Later” (2015) – 8 miejsce na OLIS, Status Złotej Płyty ( ponad 15 tyś sprzedanych egzemplarzy). Nominacja do Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku. „Sea You Later” w całości jest skomponowana, napisana i wyprodukowana przez zespół.

LAO CHE

Koncert promujący nową płytę zespołu ”Wiedza o Społeczeństwie”

Na nowej płycie zespół sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiada Piotr “Emade” Waglewski oraz Filip “Wieża” Różański. Do zespołu dołączył nowy muzyk – Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet) znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie.

Tytułowa „Wiedza o Społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina.

Zespół występuje w składzie:

Rafał Borycki – bas, wokal

Mariusz Denst – sampler, wokal

Hubert Dobaczewski – wokal, gitara

Maciek Dzierżanowski – instrumenty perkusyjne, Sammler, wokal

Michał Jastrzębski – Szwed – perkusja

Karol Gola- saksofon, flet, klawisze

Filip Różański – instrumenty klawiszowe, wokal

KNT

Zespół KNT powstał w 2014 roku. W jego obecny skład wchodzą: Grzegorz Ptaszek – perkusja, Rafał Jagieła – wokal i gitara, Dawid Błachut  – gitara basowa, Karol Tylecki – skrzypce, Robert Chrobak – klawisze. Członkom zespołu w duszy gra rock’n roll, ale grają muzykę różnego rodzaju: od biesiadnej po rocka – w zależności od muzycznych upodobań słuchaczy 🙂   

Zapraszamy na FB festiwalu

https://www.facebook.com/ochofestiwal/

OCHO ! PRZYBYWAJCIE !

os 11.07.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również