Kamery live
prognoza pogody

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

3 stycznia 2024 09:22

W miniony wtorek, tuż po północy, w centrum Zakopanego mężczyzna zauważył jadący „wężykiem” samochód osobowy. Auto zatrzymało się w rejonie dworca PKP. Po chwili kierowca wysiadł z samochodu, zataczając się. Od mężczyzny dało się wyczuć zapach alkoholu. Zakopiańczyk blokując dostęp do samochodu, uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

– Mając już uzasadnione przypuszczenie, że kierowca mazdy może być pod wpływem alkoholu, świadek wezwał na miejsce policjantów. Mundurowi ustalili, że 29-letni kierujący faktycznie jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 1.6 promila alkoholu w jego organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie, a jego samochód odholowano na strzeżony parking. Obywatel Ukrainy stracił prawo jazdy. Grozi mu teraz do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów – informuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

Policjanci dziękują świadkowi zdarzenia za prawidłową reakcję, w myśl kampanii “Nie reagujesz – akceptujesz!”.

– Pijany kierowca to potencjalny zabójca, dlatego informacje przekazywane przez innych użytkowników dróg pozwalają na uniknięcie niepotrzebnej tragedii. Wystarczy jeden telefon! – podkreśla rzecznik zakopiańskiej policji.

Fot. KPP Zakopane

ag 03.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również